Zapomněli spoluhráči Ronalda na letišti? Prý španělský vtip

Sport Sport
29. 6. 2012 18:28
Dost na tom, že musel nejlepší evropský hráč současnosti Cristiano Ronaldo zkousnout na Euru semifinálovou porážku od Španělska...
Na lisabonském letišti už Ronaldo v portugalském letišti nechyběl.
Na lisabonském letišti už Ronaldo v portugalském letišti nechyběl. | Foto: Reuters

Doněck - Dost na tom, že musel nejlepší evropský hráč současnosti Cristiano Ronaldo zkousnout na Euru semifinálovou porážku od Španělska, ještě si z něj nejspíše udělali v zemi úřadujících mistrů Evropy srandu.

Za vším hledejte... Housku

V odpoledních hodinách probleskla zpravodajskými agenturami zpráva, že hvězdného Cristiana Ronalda nechali jeho spoluhráči na letišti v ukrajinském Doněcku.

Důvod? Sedmadvacetiletý kapitán portugalské reprezentace dostal hlad a tak si odskočil pro něco na zub do kavárny.

Jenže, když se vrátil zpět do odbavovací haly se svou houskou v ruce, zjistil, že letadlo s výpravou směr Lisabon je už pryč.

Ronaldo prý v letadle obvykle sedává v přední části, tentokrát si ale pro let rezervoval neobvykle místo vzadu. Spoluhráči zřejmě věděli, že nemá sedět v obvyklém křesle, a kapitána proto nepostrádali.

Ronaldo: Není to fér, odletěli beze mne

"Letuška se mě zeptala, jestli nechci sedět vzadu. Přestože obvykle sedím v přední části letadla, souhlasil jsem. Pak jsem si šel koupit housku, a oni mezitím odletěli beze mě. Není to fér," řekla údajně hvězda Realu neméně překvapeným ukrajinským novinářům.

Jako první měl zaznamenat absenci svého klíčového hráče kouč Paulo Bento, ovšem pozdě, stroj již odstartoval. Útočník Realu Madrid tak musel v Doněcku strávit několik hodin navíc. "Ta houska byla chyba, neměl jsem si ji kupovat," vzal celou situaci nakonec po počátečním šoku s úsměvem i  sám Ronaldo.

Portugalci neletěli přímo do Lisabonu

Jenže o pár hodin později přilétla z Portugalska jiná zpráva. "Tuhle vtipnou zprávu rozšířil španělský server EFE a ta se rozšířila do celého světa," vysvětluje Augusto Correia z portugalského listu Journal de Noticias. "Zřejmě se na letišti pohybovali dva Ronaldové," zažertoval si.

Jenže pravdou také je, že Portugalci neletěli z Doněcku přímo do Lisabonu, ale nejdříve vyklidit hotel v Poznani a až poté zamířili do rodné země, kam dorazili až ve čtvrtek ve večerních hodinách.

Zda Ronaldo své spoluhráče "dohnal" v Polsku a vyhnul se tak uklízení hotelových pokojů nebo šlo skutečně o žert španělských médií tak stále není jasné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 3,7 procenta

Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu meziročně stoupla o 3,7 procenta. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím byl hrubý domácí produkt (HDP) vyšší o 0,5 procenta. Výsledky se tak proti předchozímu odhadu z konce srpna nezměnily. Vyplynulo to z pátečních informací ČSÚ na webu.

K meziročnímu růstu HDP přispěly podle dřívějšího vyjádření statistiků zejména výdaje na konečnou spotřebu vládních institucí a výdaje na tvorbu hrubého kapitálu. Analytici pak upozornili na to, že meziroční údaje za druhé čtvrtletí ovlivňuje srovnání s rokem 2021, kdy platila opatření proti šíření koronaviru.

Statistici doplnili, že příjmy domácností podle sezonně očištěných údajů mezičtvrtletně klesly o 1,2 procenta a proti loňskému druhému čtvrtletí o 8,1 procenta. Reálná spotřeba domácností na obyvatele mezičtvrtletně stagnovala a meziročně se zvýšila o 0,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy