Palec nahoru. Eriksen po kolapsu na Euru vzkázal z nemocnice, že se cítí dobře

ČTK ČTK
15. 6. 2021 10:10
Dánský záložník Christian Eriksen po kolapsu během zápasu na evropském šampionátu vzkázal z nemocnice, že se cítí relativně dobře. Pod dohledem lékařů je od sobotního večera, kdy byl oživován na trávníku při duelu s Finy. Z nemocničního lůžka dnes zaslal veřejnosti první a zároveň optimistický vzkaz.

"Díky moc za krásné vzkazy a zprávy z celého světa. Pro mě i moji rodinu to hodně znamená. Jsem v pořádku - vzhledem k okolnostem. Ještě musím projít dalšími testy, ale cítím se ok," napsal devětadvacetiletý fotbalista Interu Milán na twitteru a připojil fotografii s palcem nahoře.

Eriksen zkolaboval v 43. minutě a po resuscitaci přímo na trávníku byl už při vědomí převezen do nemocnice. V centru Kodaně na bílé zdi u na nábřeží Nyhavn mu stovky lidí napsaly vzkazy a přání, aby se brzy uzdravil.

Dánští fotbalisté přerušený sobotní zápas v Kodani prohráli s Finy 0:1. Ve čtvrtek nastoupí proti Belgii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy