Nejlepší hráč zápasu měl koronavirus. Skot Gilmour přijde o duel s Chorvatskem

ČTK ČTK
21. 6. 2021 12:17
Skotský fotbalista Billy Gilmour měl před úterním zápasem s Chorvatskem na mistrovství Evropy pozitivní test na koronavirus. Dvacetiletý záložník Chelsea musel do desetidenní izolace.
Billy Gilmour
Billy Gilmour | Foto: Reuters

Gilmour v pátek ve Wembley odehrál 76 minut při bezbrankové remíze s Anglií a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na úvod turnaje proti českému týmu nenastoupil. Kvůli pozitivnímu testu přijde o závěrečný zápas skupiny D s Chorvatskem a v ohrožení je i jeho start v případném osmifinále.

Skotská reprezentace má základnu v anglickém Middlesbrough a vyhnula se tím přísnějším opatřením ve své zemi. Po dvou zápasech ve skupině má stejně jako Chorvatsko na kontě jeden bod. Aby udrželo šanci na postup, musí v úterý zvítězit.

Ve druhém utkání proti sobě nastoupí Češi s Angličany, kteří mají shodně po čtyřech bodech. Do osmifinále projdou první dva celky z každé skupiny a nejlepší čtveřice ze šesti týmů na třetích místech.

Skotsko mělo pozitivní test v týmu už před startem šampionátu, kdy byl nakažený náhradník John Fleck. V průběhu Eura se o první případ koronaviru postaralo Slovensko. Nákaza byla zjištěna u obránce Denise Vavra a jednoho člena realizačního týmu.

 

Právě se děje

Další zprávy