Křivda se nekoná. Čelůstka se míče před rohem nejspíš přece jen dotkl

Sport Sport
4. 7. 2021 10:39
Češi cítili po čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy s Dánskem (1:2) křivdu, neboť první brance Seveřanů předcházel sporně určený rohový kop. Na sociálních sítích se ale objevil záběr, který ukazuje, že se bránící Ondřej Čelůstka míče nejspíš přece jen dotkl.
Ondřej Čelůstka a Jannik Vestergaard ve čtvrtfinále Česko - Dánsko na ME 2020
Ondřej Čelůstka a Jannik Vestergaard ve čtvrtfinále Česko - Dánsko na ME 2020 | Foto: Reuters

K situaci, která významně ovlivnila další průběh zápasu, došlo v páté minutě utkání, kdy se po souboji Čelůstky a Kaspera Dolberga odrazil míč za koncovou čáru. 

Lajnový rozhodčí následně ukázal na rohový praporek, ač mu český stoper vehementně vysvětloval, že balon se naposledy odrazil od nohy napadajícího Dolberga, nikoliv od Čelůstky, a tudíž by měl vykopávat Tomáš Vaclík. 

Se svými protesty ale neuspěli a z následného rohového kopu inkasovali první branku zápasu, kterou hlavou vstřelil nikým nekrytý Thomas Delaney. 

"Byla to chyba rozhodčích," prohlásil po utkání trenér českého národního týmu Jaroslav Šilhavý na pozápasové tiskové konferenci. "Mrzí nás to, možná by se to vyvíjelo jinak. Ve fotbale rozhodují maličkosti. Neříkám, že to rozhodlo úplně celý zápas, ale hodně to ovlivnilo."

Podle záběrů, které byly během utkání k dispozici, o této interpretaci sporného momentu pochyboval málokdo.

Jenže v sobotu v noci zveřejnil novinář stanice ITV Dan Salisbury-Jones na sociálních sítích další záběr celé situace z nového úhlu. A na něm je vidět, že míč po odrazu od Dolbergovy nohy pravděpodobně lehce brnkl o prsty Čelůstkovy levé ruky. 

Ani Čelsůtka, který zápas kvůli zranění nedohrál, ani nizozemští rozhodčí se po zápase ke spornému momentu nevyjádřili. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy