FOTO Dvě červené i lapená penalta. Euro odstartovalo

FOTO Dvě červené i lapená penalta. Euro odstartovalo
Napínavým duelem mezi Polskem a Řeckem odstartovalo letošní mistrovství Evropy ve fotbale. Diváci viděli dvě červené karty, jednu neproměněnou penaltu, nádherný gól Roberta Lewandowskiho i povedený zahajovací ceremoniál.
Ale pěkně popořádku. K prvnímu zápasu Eura nastoupily ve Varšavě týmy pořádajícího Polska a Řecka, které zahájily program ve skupině A. Ten bude večer (20:45) pokračovat duelem mezi Českem a Ruskem.
Většina domácích příznivců spoléhala na vítězství "Bílých orlů", jak se přezdívá polské reprezentaci. V tomto konkrétním případě 3:1.
Řekové si ovšem před zápasem také věřili. Jejich tým příliš gólů neinkasuje, což dvojnásob platí o velkých turnajích.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
8. 6. 2012 18:15
Fotogalerie z úvodního zápasu fotbalového mistrovství Evropy mezi Polskem a Řeckem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy