Za kulisy: Tahle prohra bolela. Jako každá od All Blacks

Za kulisy: Tahle prohra bolela. Jako každá od All Blacks
Nejen NHL, ale i NFL, zámořská liga v americkém fotbale, je krátce před plánovaným startem v ohrožení. Vedení soutěže, která krom tvrdých soubojů a pohledných akcí proslula také krásnými roztleskávačkami, totiž ani tři týdny před prvními zápasy nenašlo společnou řeč s oficiálními rozhodčími. Ti, kteří stávkující sudí znahrazují v přípravných zápasech (jako byl ten mezi New Orleans a Jacksonville, z nějž pochází tento snímek), jsou za své výkony velmi kritizováni a jejich záskok při regulérních zápasech základní části  se v tuto chvíli zdá spíše nepředstavitelný.
Poněkud komický nádech nabralo vítání olympijských šampionů v ruském Kremlu, když před prezidenta Vladimíra Putina nastoupil zlatý volejbalový tým. Na snímku je druhdy obávaný státník a někdejší vynikající judista Putin (který dokonce o tomto sportu napsal knihu) s 218 centimetrů vysokým blokařem Dmitrijem Muserským, který bez dvou centimterů o půl metru převyšuje hlavu ruského státu.
Jak dopadají olympijská sportoviště po skončení olympiády? Ne vždy je čeká šťastný osud, jak dotvrzuje i tato fotografie opuštěného veslařského areálu nedaleko Pekingu, kde Ondřej Synek vybojoval svoji první stříbrnou olympijskou medaili. O něco lépe dopadlo slavné "Ptačí hnízdo", kde pekingské hry začínaly a končily. Čas od času se zde přeci jen nějaká velká sportovní akce odehraje - například v létě zde sehrály přípravný duel týmy Manchesteru City a Arsenalu. Nicméně zub času se na této stavbě podepisuje. Aby nedopadla olympijská sportoviště v Londýně podobně, snažili se organizátoři buďto postavit dočasné budovy, nebo zajistit, aby se daly využít i v budoucnu. Jak se jim to podařilo se pochopitelně ještě uvidí.
Že si nenechá říkat "Djoker" nadarmo dokázal v pátek na kurtech v kanadském Torontu srbský tenista Novak Djokovič. I když byl jeho zápas se Samem Querreym odložen kvůli dešti, vydal se Djokovič na kurt a odehrál několik balonků s deštníkem v jedné ruce, a raketou v druhé.
Foto: Reuters
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
19. 8. 2012 14:00
Sportovní hvězdy v netradičních rolích a mnohé další si můžete prohlédnout v každodenně aktualizované fotogalerii "Za kulisy", v níž pro vás vybíráme ty nejprovokativnější snímky ze světa sportu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Analýza: Dezinformační weby nejčastěji líčí NATO jako agresora a Rusko jako oběť

Líčení západních zemí a Severoatlantické aliance jako agresorů a Ruska jako země, která se pouze brání, je nejčastějším z narativů, které v souvislosti s napětím na rusko-ukrajinské hranici využívají české kvazi-mediální weby. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnilo Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministerstva vnitra.

Reakce podle analýzy zapadají do dlouhodobé kritiky západní orientace a podpory kroků Ruska na příslušných webech, mezi kterými má výsadní postavení česká mutace ruského propagandistického webu Sputnik.

Centrum v období od 11. do 25. ledna analyzovalo 350 textů na vybraných účtech na facebooku a na webech, které označuje za kvazi-mediální. V příslušném období podle centra využívání vybraných manipulativních a propagandistických narativů zesílilo. "V rámci analyzovaných textů obsahovalo zhruba 39 procent článků dezinformační či manipulativně-propagandistické narativy obecně podporující ruskou interpretaci situace či pozici a kroky Ruské federace," stojí v analýze.

Převládající narativ podle analýzy líčí NATO, západní státy a USA jako viníka situace a Rusko jako oběť. "Zahrnuje i subnarativ tvrdící, že obviňování Ruska z eskalace situace je jen záminka pro rozšíření NATO, posílení jeho vojenské přítomnosti na jeho východní hranici, či na další území," uvádí centrum.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

V Itálii prezidenta nezvolí ani ve čtvrtek, pravice se zdrží hlasování

Ani po čtvrtém kole hlasování nebude mít Itálie nového prezidenta. Výsledek je jasný předem kvůli postoji zástupců pravicových stran, kteří oznámili, že se ve čtvrtek hlasování zdrží. Podle agentury Reuters tím vzniká prostor, aby se představitelé levicových a pravicových uskupení shodli na kandidátovi, který bude mít šanci získat většinu hlasů v dalších kolech.

Pro zvolení hlavy státu je ve čtvrtém kole poprvé potřeba pouze nadpoloviční většina sboru volitelů, v prvních třech kolech byly nutné hlasy dvou třetin zákonodárců a zástupců regionů. Současný italský prezident Sergio Mattarella se už nechce ucházet o další sedmiletý mandát a strany dosud marně hledaly obecně přijatelného kandidáta.

S poklesem kvora se podle analytiků pravicový blok může pokusit prosadit vlastního kandidáta bez dohody s levicí a populistickým Hnutím pěti hvězd. Mezi skloňovanými jmény je předsedkyně Senátu Elisabetta Casellatiová ze strany Vzhůru Itálie bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Před takovým postupem ale varovali představitelé středolevicové Demokratické strany a Hnutí pěti hvězd, podle kterých by zvolení prezidenta bez širší dohody ohrozilo soužití ve vládní koalici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy