Po trápení velká radost. Tak Češi na Letné zdolali Albánce

Po trápení velká radost. Tak Češi na Letné zdolali Albánce
Domácí poslal v Praze na Letné do vedení v 18. minutě Patrik Schick.
V 89. minutě přidal pojistku Ondřej Čelůstka.
Český tým, který vyzval velmi houževnatého soupeře, slavil vítězství poprvé po třech zápasech.
Proti zápasu v Itálii, který český výběr prohrál vysoko 0:4, udělal kouč  Šilhavý  čtyři změny v sestavě. Mezi tyčemi nastoupil Vaclík.
Foto: Milan Kammermayer
Reuters Sport Milan Kammermayer, Reuters, Sport
8. 6. 2021 22:40
Prohlédněte si fotografie z poslední přípravy českých fotbalistů před Eurem, v níž doma v Praze na Letné porazili Albánii 3:1.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy