Albánský fotbal a reprezentace

Reprezentační tým Albánie sehrál první mezinárodní zápas už před založením tamního svazu v roce 1930. Největšími úspěchy jsou vítězství v Balkánském poháru 1946 a na mezinárodním turnaji na Maltě Rothmans International roku 2000.

Na velký mezinárodní turnaj se Albánci kvalifikovali poprvé na mistrovství Evropy 2016, kde vypadli v základní skupině.. Tým vede italský kouč Gianni de Biasi.

Nejvyšší albánskou soutěží je Superliga, poslední ročník (2015-16) vyhrál tým Skënderbeu Korcë.

Co jste vlastně za zemi? Francouzi naštvali Albánii, spletli ji s Andorrou i Arménií
Euro

Hostům z Balkánu nejprve na Stade de France zahráli před utkáním fotbalové kvalifikace ME 2020 hymnu Andorry a poté je hlasatel označil za Arménce.
Italové s Poláky zachraňovali remízu, Rusko vyhrálo 2:1 v Turecku
Fotbal

Itálie po krachu v kvalifikaci o MS nezačala dobře ani Ligu národů a doma jen remizovala 1:1 s Polskem.
Skënderbeu je vyspělejší soupeř než Shamrock, varuje Uhrin. Ale hrajeme doma, chceme vyhrát
Fotbal

"Čeká nás technické mužstvo, techničtější než byl Shamrock ve 2. předkole. Také jsou takticky vyspělejší. Musíme si dát pozor na jejich rychlé hráče…
U fotbalistů Albánie skončil úspěšný trenér De Biasi
Fotbal

Po téměř šesti letech opouští italský kouč Gianni De Biasi albánskou fotbalovou reprezentaci.
Buffon odchytal tisící zápas v profesionální kariéře a udržel proti Albánii čisté konto
MS ve fotbale

Buffon vychytal Italům v rekordním zápase výhru nad Albánií. Španělé si poradili s Izraelem. Zvítězily také reprezentace Srbska a Chorvatska.
Plzeň jedná o příchodu albánského reprezentanta Kaceho
Česká liga

Třiadvacetiletý defenzivní záložník PAOKu Soluň odletěl do Čech dotáhnout hostování v týmu českých mistrů.
Francie hrála se Švýcary bez branek. Albánští orli porazili Rumuny
Euro

Francouzští fotbalisté ve třetím zápase na domácím evropském šampionátu poprvé naplno nebodovali.
Francii jsme potrápili, můžeme být na sebe hrdí, řekl kouč Albánie De Biasi
Euro

Dva zápasy, nula bodů, nula gólů. Přesto si fotbalisté Albánie získali sympatie.
Dvě střely, dva góly. Albánie byla blízko šoku, ten odmítl v 90. minutě Griezmann
Euro

Paříž byla málem svědkem pořádného šoku. Fotbalisté Albánie 89 minut odvážně vzdorovali domácím francouzským superfavoritům.
Hrát proti bratrovi bylo spíš bizarní, řekl Švýcar Xhaka
Fotbal

Matka bratří Xhaků v hledišti fandila ve speciálním tričku s nápisem "Xhaka", které mělo polovinu švýcarské a polovinu albánské vlajky.
Švýcaři mají povinnou výhru v kapse. S Albánci se ale i v přesilovce pořádně nadřeli
Euro

Fotbalisté Švýcarska získali na mistrovství Evropy první tři body, když na úvod turnaje porazili brankou Fabiana Schära Albánii 1:0.
Bratrský souboj? I takový scénář nabídne nadcházející Euro
Euro

Na mistrovství Evropy ve Francii se představí čtyři bratrské dvojice. Bratři Xhakaové dokonce nastoupí proti sobě.
Liberecký Shala má šanci zahrát si na Euru, je v nominaci Albánie
Fotbal

Herolind Shala z Liberce a Bekim Balaj, který v minulosti hrál za obě pražská S jsou v širší nominaci Albánie a blížící se mistrovství Evropy.