3. 5. 2009 19:09
Wolfsburg - Hoffenheim 4:0, Bayern - Gladbach 2:1
Edin Džeko je pro Wolfsburg nepostradatelný
Edin Džeko je pro Wolfsburg nepostradatelný | Foto: Reuters

Wolfsburg - Nedělní šlágr 30. kola německé fotbalové ligy mezi Hamburkem a Herthou Berlín skončil remízou 1:1, která potěšila jejich soupeře v boji o titul.

Hertha klesla z druhého místa na třetí a na vedoucí Wolfsburg ztrácí čtyři body. Hamburk má na páté příčce čtyři kola před koncem soutěže o další bod méně.

Domácí tým vedený kapitánem Davidem Jarolímem začal lépe a už v osmé minutě šel do vedení zásluhu Jansena, který si naběhl ve vápně na Oličův centr a nedal Jaroslavu Drobnému střelou v akrobatické pozici šanci.

Hertha vyrovnala v 66. minutě, kdy Drobného dlouhý výkop zpracoval Pantelič pro Kačara a ten nekompromisní ranou zařídil dělbu bodů. Český gólman podržel svůj tým několika výbornými zákroky, v poslední minutě zneškodnil i velkou šanci Mathijsena.

Brémy, které ve čtvrtek prohrály s Hamburkem 0:1 v úvodním semifinále Poháru UEFA, dnes podlehly stejným poměrem v Kolíně nad Rýnem. Zápas rozhodl svou šestnáctou brankou v sezoně nejlepší kolínský střelec Milivoje Novakovič.

Džeko zase řádil

Bosenský kanonýr Edin Džeko opět přiblížil fotbalisty Wolfsburgu vysněnému titulu šampiona německé ligy, když v 30. kole vstřelil tři góly během 12 minut a zařídil výhru 4:0 nad podzimním mistrem Hoffenheimem.

Čtyři kola před koncem má Wolfsburg v čele tabulky náskok tří bodů před Bayernem Mnichov, který rovněž naplno bodoval díky vítězství 2:1 nad Mönchengladbachem.

Wolfsburg v minulém kole nečekaně zaváhal, a proto potřeboval v duelu s na jaře tápajícím Hoffenheimem naplno bodovat. Nejlepší útok bundesligy se však nemohl dlouho prosadit.

Až v 66. minutě pomohla náhoda. Jeden z hostujících záložníků zahrál ve středu hřiště tak nešťastně, že vyslal do úniku Džeka, který se nemýlil.

Bývalý útočník Teplic tak odstartoval své galapředstavení, v následujících 12 minutách se trefil ještě dvakrát.

Svou bilanci v této sezoně vylepšil již na 19 branek a posunul se na druhé místo tabulky střelců. Ztrácí čtyři góly na svého spoluhráče z útoku Grafitého, který dnes uzavřel skóre proměněnou penaltou.

Bayern s novým koučem vyhrál. Ale těžce

V kontaktu s lídrem tabulky zůstal Bayern, který se však pod vedením nového trenéra Juppa Heynckese k výhře nad Mönchengladbachem protrápil.

Na úvodní gól Schweinsteigera hosté stačili brzy odpovědět a snažili se o vyrovnání i po zásahu Toniho. Bayern však vedení s námahou uhájil. Celé utkání za hosty odehrál český záložník Tomáš Galásek.

Do boje o titul se ze zadních pozic hlásil Stuttgart, který však ztratil vedení nad Bielefeldem a po remíze 2:2 ztrácí na Wolfsburg pět bodů. Do sestavy Bielefeldu se po třech zápasech vrátil Radim Kučera.

Fotbalisté Leverkusenu nečekaně vyhráli 2:1 na půdě Schalke a připsali si teprve druhé vítězství z posledních deseti ligových zápasů. V tabulce jim to pomohlo pouze k posunu na osmé místo před Hoffenheim. Celý zápas za vítěze odehrál Michal Kadlec.