Drama pokračuje, Sparta v Ostravě uhrála remízu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
2. 5. 2010 20:18
Baník Ostrava - Sparta Praha 1:1

Ostrava - Pořádné drama slibují závěrečná tři kola Gambrinus ligy, neboť šlágr sedmadvacátého kola české nejvyšší soutěže mezi dvěma největšími adepty na titul, tedy Baníkem Ostrava a Spartou, skončil remízou.

O branky pohledného utkání se postarali nejprve Tomáš Řepka, který si dal vlastní branku, a ve druhém poločase Václav Kadlec, jenž srovnal na konečných 1:1.

Souboj o titul tak zůstává stále otevřený, neboť Sparta i Baník mají 55 bodů a vyrovnaný vzájemný zápas, přičemž Jablonec díky výhře na Střížkově ztrácí jediný bod a Teplice jsou jen o dva body zpátky.

Ostrava do zápasu vstoupila velice aktivně, už ve druhé minutě se ve stoprocentní šanci ocitl Adam Varadi, který ale nepřehodil Kozáčika a z dorážky trefil jen břevno.

Poté dvěma šancemi dnes velice aktivního Kucky zahrozila Sparta, ovšem gólový moment se udál na druhé straně hřiště.

Po faulu Letenských totiž standartní situaci zahrával Martin Lukeš a jeho centr za záda Kozáčika tečoval Tomáš Řepka.

Baník od té doby stáhnul hru hodně dozadu, a do tlaku se hnala Sparta. Jeho největším projevem ale nakonec byla střela Juraje Kucky ze střední vzdálenosti, která orazítkovala břevno Barankovy brány.

Naopak v samém závěru poločasu se mohl prosadit domácí talent Matěj Vydra, ale opět proti němu výborně zasáhl sparťanský gólman.

A tak se prosadilo letenské mládí. Sparta se za svoji aktivitu dočkala zaslouženého vyrovnání v 53. minutě, kdy domácí obrana nestačila na narážečku mezi Nicklasem Hohenederem,  Bony Wilfriedem a  Václavem Kadlecem, kterou posledně jmenovaný sebejistě zakončil svým šestým gólem v sezoně.

V 65. minutě se sám před Vítem Barankem navíc zjevil samotný Libor Sionko, ale velkou příležitost trestuhodně zahodil, když se nechal doběhnout obránci a obrat se o balon.

Na druhé straně se blýsklo o necelých pět  minut později, kdy pálil Tomáš Mičola a jeho  tečovaná střela jen o decimetry minula Kozáčikovu branku.

Rozhodnutí měla ale nakonec na svých kopačkách Sparta, ale Bony Wilfried v nadějné situaci ze 75. minuty po zaváhání defenzivy Baníku volil místo přihrávky střelu a s tou si Baranek poradil.

V závěru zápasu si oba celky hlídaly získaný bod a další šance už diváci neviděli. Lepší pozici má před závěrečnými třemi koly ovšem Sparta, neboť při stejném bodovém zisku a vyrovnaných vzájemných zápasech má o čtyři branky lepší skóre.

Leteští ovšem mají těžší los než Baník, zatímco Ostravské čeká Kladno, doma Mladá Boleslav a Příbram, Sparta se utká se Slováckem, Libercem a v posledním kole s Teplicemi.

Jablonec se dotáhl na Spartu a Baník

O druhou kanonádu sedmadvacátého kola Gambrinus ligy se postarali fotbalisté Jablonce, když dokázali v Praze rozstřílet střížkovské Bohemians 4:0.

Jablonecký Rilke v souboji s hráčem Austrie Andreasem Lasnikem
Jablonecký Rilke v souboji s hráčem Austrie Andreasem Lasnikem | Foto: Reuters

Do branky již jistě sestupujícího celku tak nasázeli jen o jedinou branku méně, než včera do sítě Kladna nastřílely Teplice. Góly Jablonce vstřelil Lafata, Krejčí a dvakrát se prosadil i Tomáš Pekhart.

Vysokou výhrou se na domácím hřišti prezentovala také Slavia, která doma přehrála Příbram 3:0, když se o branky během osmi minut druhé půle postarali Krajčík, Dens a Jaroslav Černý.

Slovácko už není na sestup. Boleslav srazil Ondřejka
Překvapení: Zápas o titul Baník - Sparta píská Damková

Velký krok k záchraně udělaly České Budějovice, které na vlastním hřišti porazily Sigmu Olomouc 2:1. Rozhodující branku vsítil v poslední minutě zápasu Ladislav Volešák.

První fotbalová liga - 27. kolo:

Bohemians - Jablonec 0:4 (0:3), České Budějovice - Olomouc 2:1 (1:0), Slavia - Příbram 3:0 (0:0), Ostrava - Sparta 1:1 (1:0)