Dortmund v Lize mistrů přetlačil Newcastle, City se protrápilo k výhře v Bernu

25. 10. 2023 23:23
Obhájce trofeje Manchester City vyhrál na hřišti Young Boys Bern 3:1 a naplno bodoval i ve 3. kole skupiny G fotbalové Ligy mistrů. Barcelona zdolala 2:1 doma Šachtar Doněck, udržela si stoprocentní bilanci a je také blízko postupu do osmifinále.
Radost hráčů Borussie Dortmund
Radost hráčů Borussie Dortmund | Foto: Reuters

Feyenoord Rotterdam se střídajícím Ondřejem Lingrem ve skupině E zdolal 3:1 Lazio a připsal si druhé vítězství. Paris St. Germain porazil AC Milán 3:0.

Všechny branky v Bernu padly až po změně stran. "Citizens" poslal do vedení Akanji, ale brzy srovnal Elia. O vítězství favorita rozhodl dvěma góly kanonýr Haaland, přičemž ten první dal z penalty. Třiadvacetiletý Nor zaznamenal v této sezoně první trefy v soutěži.

Tři body na anglický celek ztrácí Lipsko. "Rudí býci" zdolali doma Crvenou zvezdu Bělehrad 3:1 a na svého dnešního soupeře a Young Boys mají na druhém místě pětibodový náskok.

Barcelona v azylu na Olympijském stadionu vstřelila oba góly v prvním poločase. Ve 28. minutě otevřel skóre Ferrán Torres, jenž dorazil od tyče odraženou střelu Fermína Lópeze. Branku potvrdil VAR.

O osm minut později už Lópezova střela od brankové konstrukce zamířila do sítě a favorit se dostal do dvougólového vedení. Šachtar utkání zdramatizoval v 62. minutě, kdy po brejku snížil Georgij Sudakov. Ještě sedm minut před koncem měl šanci na srovnání hostující kapitán Taras Stěpaněnko, ale Barcelona vítězství udržela.

Porto vyhrálo v Antverpách 4:1 poté, co po změně stran obrátilo nepříznivý stav a vstřelilo všechny čtyři góly. O tři z nich se postaral brazilský útočník Evanilson. Kapitán portugalského celku Pepe překonal rekord milánské legendy Alessandra Costacurty a ve věku 40 let a 241 dnů se stal nejstarším hráčem v poli, jenž nastoupil do utkání Ligy mistrů. Ve vyšším věku už nastoupilo pouze pět brankářů.

Feyenoord potvrdil výbornou podzimní formu a proti Laziu vyhrál devátý z posledních deseti soutěžních zápasů. Dvěma brankami se o vítězství 3:1 zasloužil Mexičan Santiago Giménez, v nastavení prvního poločasu vstřelil druhý gól domácích bez přípravy Ramíz Zerrukí.

Za Lazio snížil sedm minut před koncem řádné hrací doby z penalty španělský veterán Pedro. Český reprezentant Lingr přišel na hřiště v 89. minutě místo Zerrukího.

Celtic Glasgow doma remizoval s Atléticem Madrid 2:2, přestože dvakrát vedl a od 82. minuty hrál přesilovku po vyloučení De Paula. Úřadující skotské mistry dostal do vedení Furuhaši, za hosty srovnal Griezmann, který sice z penalty trefil tyč, ale z dorážky se už nemýlil. Vzápětí vrátil náskok domácím Palma, Morata však po přestávce rozhodl o dělbě bodů.

V duelu Paris St. Germain - AC Milán otevřel skóre Mbappé, ve druhé půli se prosadili Kolo Muani a střídající I Kang-in. Pařížané vyhráli ve skupině F druhý ze tří duelů a jsou v čele tabulky, naopak italský celek stále čeká na vítězství, jelikož v úvodních dvou zápasech remizoval.

Dortmund zvítězil v Newcastlu 1:0 a bodově se na svého soupeře dotáhl. V závěru úvodního dějství se o jedinou trefu večera postaral Nmecha, United dvakrát orazítkovali brankovou konstrukci. Newcastle prohrál po osmi soutěžních utkáních a poprvé od 2. září.

3. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Feyenoord Rotterdam - Lazio Řím 3:1 (2:0)

Branky: 31. a 74. Giménez, 45.+2 Zerrukí - 83. Pedro z pen. Rozhodčí: Stieler (Něm.).

Celtic Glasgow - Atlético Madrid 2:2 (2:1)

Branky: 4. Furuhaši, 28. Palma - 25. Griezmann, 53. Morata. Rozhodčí: Zwayer (Něm.). ČK: 82. De Paul (Atlético).

1. Feyenoord Rotterdam 3 2 0 1 7:4 6
2. Atlético Madrid 3 1 2 0 6:5 5
3. Lazio Řím 3 1 1 1 4:5 4
4. Celtic 3 0 1 2 3:6 1

Skupina F:

Paris St. Germain - AC Milán 3:0 (1:0)

Branky: 32. Mbappé, 53. Kolo Muani, 89. I Kang-in. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).

Newcastle - Borussia Dortmund 0:1 (0:1)

Branka: 45. Nmecha. Rozhodčí: Dias (Portug.).

1. Paris St. Germain 3 2 0 1 6:4 6
2. Newcastle 3 1 1 1 4:2 4
3. Dortmund 3 1 1 1 1:2 4
4. AC Milán 3 0 2 1 0:3 2

Skupina G:

Young Boys Bern - Manchester City 1:3 (0:0)

Branky: 52. Elia - 67. z pen. a 86. Haaland, 48. Akanji. Rozhodčí: Krogh (Dán.).

Lipsko - Crvena zvezda Bělehrad 3:1 (1:0)

Branky: 12. Raum, 59. Simons, 84. Olmo - 70. Stamenič. Rozhodčí: Sánchez (Šp.).

1. Manchester City 3 3 0 0 9:3 9
2. Lipsko 3 2 0 1 7:5 6
3. Bern 3 0 1 2 4:8 1
4. Crvena zvezda Bělehrad 3 0 1 2 4:8 1

Skupina H:

Barcelona - Šachtar Doněck 2:1 (2:0)

Branky: 29. Torres, 36. López - 62. Sudakov. Rozhodčí: Kružliak (SR).

Antverpy - FC Porto 1:4 (1:0)

Branky: 37. Yusuf - 46., 69. a 84. Evanilson, 54. Eustáquio. Rozhodčí: Bastien (Fr.).

1. FC Barcelona 3 3 0 0 8:1 9
2. FC Porto 3 2 0 1 7:3 6
3. Šachtar Doněck 3 1 0 2 5:7 3
4. Antverpy 3 0 0 3 3:12 0