reklama
 
 

Divná aféra: Kapr znehodnotil důkaz, úplatek dal svazu

23. 3. 2010 19:15
Golda: Kapra se nám nepovedlo přesvědčit

Praha - Korupce, nebo podvod s křivým nařčením? Fotbalový svaz odkrývá novou úplatkářskou aféru, v níž hlavní roli hraje Kapr. Tedy aby nedošlo k mýlce: Karel Kapr, šéf Bohemians Praha.

Na Strahově se dnes uskutečnilo mimořádné zasedání disciplinární komise, na níž měl tento kontroverzní boss přednést důkazy týkající se snahy Sigmy Olomouc o ovlivnění výsledku vzájemného zápasu.

Leč nestalo se a Kapr tím fotbalové soudce více než překvapil.

Čtěte také:
Liga má nový skandál s úplatky. Haška čeká velký test
Další záhadná věc korupční aféry: Žádné divné sázky
Hašek má problém. Jeho muži se kvůli úplatkům napadají

"Chtěli jsme další důkazy. Ptali jsme se, proč s odhalením nepřišel dříve a proč neinformoval nás, ale média. Jenže nedostali jsme uspokojivé odpovědi," oznámil na tiskové konferenci Jiří Golda, šéf disciplinární komise ČMFS.

Obálka ještě existuje

V aféře se předseda střížkovského klubu ohání čtyřmi výpověďmi hráčů, které nechal ověřit u notáře. Poté také prohlásil, že u sebe má obálku s penězmi, které údajně Miroslavu Obermajerovi předal gólman Olomouce Petr Drobisz.

Ale pozor: I tento důkaz se na svazu setkal s nechápavou reakcí. Ptáte se proč? Kapr jej znehodnotil.

"Pan Kapr prý včera vyzvedl peníze od svého advokáta, šel s nimi do banky a poslal tuto částku na svazový účet. Když jsme se ptali, proč to udělal, tak řekl: 'Proboha, co jsem s nimi měl dělat?' Ale dodal, že obálka ještě pořád existuje," řekl Golda.

V praxi to znamená, že pokud chtěla policie pátrat po původu (dvoutisícových) bankovek, má smůlu.

Paradoxně právě policejním vyšetřováním brzdí šéf Bohemians Praha další šetření na svazové půdě. "Řekl nám, že na dalších důkazech se pracuje. A že pokud by je ukázal, tak by je znehodnotil," dodal Golda.

Za týden další pokus

Celý případ tak vůbec nepokročil. Jisté je nyní jen to, že dosud známé informace nepovažují nyní na svazu za věrohodné. "Je nesmysl, abychom někoho trestali za chabé důkazy," řekl jasně Golda.

Ačkoliv Ivan Hašek prosazuje za korupci nejtvrdší tresty, což v úterý opět zopakoval, ani on sám si není jistý.

"Nepůsobí to na mě nejlépe, protože se s tím přišlo tak pozdě," připomíná svazový předseda fakt, že utkání mezi Olomoucí a Bohemians Praha se uskutečnilo v květnu loňského roku.

Další jednání se na Strahově uskuteční už příští týden. Disciplinární komise si opět pozve Kapra, aby předložil další důkazy. Rovněž si pozve všechny hráče, jejichž výpověď zaznamenal již notář. Tedy Dobeše, Kincla, Obermajera a Dobeše.

Golda mezitím bude komunikovat s policií. Chce zjistit, co vše zjistila ona.

autor: Martin Jůzek | 23. 3. 2010 19:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama