reklama
 
 

Další záhadná věc korupční aféry: Žádné divné sázky

23. 3. 2010 11:30
Sázkové kanceláře nezaznamenaly podezřelé sázky

Praha - Aféra kolem údajné korupce v české nejvyšší soutěži se zamotává. Záhadu, proč by si Olomouc chtěla koupit vítězství nad Bohemians Praha, má rozkrýt policie i fotbalový svaz.

Už teď však mohou vyloučit ze hry možnost, že by utkání těchto dvou klubů bylo "prodané" kvůli sázkám.

Vyplývá to ze zjištění deníku Aktuálně.cz. Sázkové kanceláře nezaznamenaly před ani po zápase nic podezřelého.

Čtěte dále: Liga má nový skandál s úplatky. Haška čeká velký test

Hlavní roli v celém příběhu má hrát Petr Drobisz, brankář Sigmy Olomouc. Podle tvrzení fotbalistů Bohemians Praha jim ještě před utkáním nabízel úplatek, který jim pak měl také předat. Jednalo se o celkem vysokou částku: 300 tisíc korun.

Proč si vsadit na takový zápas?

"Nerozumím tomu," přiznal sportovní ředitel hanáckého klubu Jiří Kubíček.

Sigma sice potřebovala vyhrát (a vyhrála 3:0), ale ani tento výsledek jí nemusel stačit k postupu do evropských pohárů, protože její (ne)účast závisela na utkání Mladé Boleslavi s pražskou Spartou.

Proto se skloňovala možnost, že by si někdo v kabině Olomouce chtěl vsadit.

Ale nad tím v sázkových kancelářích jen kroutí hlavou. Nejen proto, že by se to vzhledem ke kurzu (cca 1,4:1) nevyplatilo. Bookmakeři dodávají, že v květnu loňského roku nezaznamenali nic, co by je vedlo k domněnce o ovlivněném výsledku.

Čtěte také: Svaz se ptá: Proč Bohemians podvod nehlásili nám?

Zpětně pátrali, ale nic nevypátrali

"Naprostá většina sázek šla na vítězství Olomouce, ale nic podivného v tom nehledejte, protože byla jasným favoritem. Navíc se sázky na tento zápas nelišily od těch dalších," uvedl pro Aktuálně.cz Lubomír Ježek, tiskový mluvčí Tisportu.

Také další sázková kancelář tvrdí, že nepovažovala utkání za podezřelé.

"Nezaregistrovali jsme žádné velké sázky. Pátrali jsme, ale jen na tento zápas si nikdo větší částku nevsadil," dodal Petr Šrain z Fortuny. A i kdyby ano, tak by si moc nevydělal, při kurzu 1,4:1 by za vsazených deset tisíc získal navrch čtyři tisíce.

Žádné vysoké sázky nezaznamenaly ani zahraniční internetové společnosti, které operují i na českém trhu. "Změny v chování sázkařů monitorujeme a nic takového jsme u tohoto utkání nezaznamenali," řekla Aktuálně.cz Kateřina Hypiusová z Unibetu.

A to je právě divné: Když se mluví o ovlivněném výsledku, sázkové kanceláře jsou první, které se to dozví.

autor: Martin Jůzek | 23. 3. 2010 11:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama