Další záhadná věc korupční aféry: Žádné divné sázky

Martin Jůzek
23. 3. 2010 11:30
Sázkové kanceláře nezaznamenaly podezřelé sázky

Praha - Aféra kolem údajné korupce v české nejvyšší soutěži se zamotává. Záhadu, proč by si Olomouc chtěla koupit vítězství nad Bohemians Praha, má rozkrýt policie i fotbalový svaz.

Už teď však mohou vyloučit ze hry možnost, že by utkání těchto dvou klubů bylo "prodané" kvůli sázkám.

Vyplývá to ze zjištění deníku Aktuálně.cz. Sázkové kanceláře nezaznamenaly před ani po zápase nic podezřelého.

Čtěte dále: Liga má nový skandál s úplatky. Haška čeká velký test

Hlavní roli v celém příběhu má hrát Petr Drobisz, brankář Sigmy Olomouc. Podle tvrzení fotbalistů Bohemians Praha jim ještě před utkáním nabízel úplatek, který jim pak měl také předat. Jednalo se o celkem vysokou částku: 300 tisíc korun.

Proč si vsadit na takový zápas?

"Nerozumím tomu," přiznal sportovní ředitel hanáckého klubu Jiří Kubíček.

Sigma sice potřebovala vyhrát (a vyhrála 3:0), ale ani tento výsledek jí nemusel stačit k postupu do evropských pohárů, protože její (ne)účast závisela na utkání Mladé Boleslavi s pražskou Spartou.

Proto se skloňovala možnost, že by si někdo v kabině Olomouce chtěl vsadit.

Ale nad tím v sázkových kancelářích jen kroutí hlavou. Nejen proto, že by se to vzhledem ke kurzu (cca 1,4:1) nevyplatilo. Bookmakeři dodávají, že v květnu loňského roku nezaznamenali nic, co by je vedlo k domněnce o ovlivněném výsledku.

Čtěte také: Svaz se ptá: Proč Bohemians podvod nehlásili nám?

Zpětně pátrali, ale nic nevypátrali

"Naprostá většina sázek šla na vítězství Olomouce, ale nic podivného v tom nehledejte, protože byla jasným favoritem. Navíc se sázky na tento zápas nelišily od těch dalších," uvedl pro Aktuálně.cz Lubomír Ježek, tiskový mluvčí Tisportu.

Také další sázková kancelář tvrdí, že nepovažovala utkání za podezřelé.

"Nezaregistrovali jsme žádné velké sázky. Pátrali jsme, ale jen na tento zápas si nikdo větší částku nevsadil," dodal Petr Šrain z Fortuny. A i kdyby ano, tak by si moc nevydělal, při kurzu 1,4:1 by za vsazených deset tisíc získal navrch čtyři tisíce.

Žádné vysoké sázky nezaznamenaly ani zahraniční internetové společnosti, které operují i na českém trhu. "Změny v chování sázkařů monitorujeme a nic takového jsme u tohoto utkání nezaznamenali," řekla Aktuálně.cz Kateřina Hypiusová z Unibetu.

A to je právě divné: Když se mluví o ovlivněném výsledku, sázkové kanceláře jsou první, které se to dozví.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy