Diváci v Ďolíčku gól neviděli, Zbrojovka si veze bod

10. 11. 2014 21:01
Fotbalisté Brna v dohrávce 14. kola první ligy remizovali 0:0 na hřišti Bohemians Praha 1905 a zůstali předposlední, alespoň však ukončili sérii pěti prohraných zápasů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Brna v dohrávce 14. kola první ligy remizovali 0:0 na hřišti Bohemians Praha 1905 a zůstali předposlední, alespoň však ukončili sérii pěti prohraných zápasů. Pražané v nejvyšší soutěži bodovali poprvé po třech kolech a jsou na desátém místě tabulky.

"Při některých prohrách, například v Boleslavi jsem byl spokojený s výkonem mužstva, ale z dnešního zápasu musely bolet oči. Z obou stran nesplnil prvoligové parametry," řekl na tiskové konferenci trenér Bohemians Roman Pivarník.

"Myslím, že to mělo ke kvalitnímu fotbalu hodně daleko. My v té naší situaci bohužel asi nejsme schopni podat lepší výkon nebo alespoň ohrozit branku soupeře," přidal kouč Brna Václav Kotal.

První a na dlouhou dobu největší možnost si vypracovali domácí, kteří na svém hřišti nepodlehli Zbrojovce v lize od srpna 2002. Ve 14. minutě Jindřišek zakroutil přímý kop jen těsně vedle levé tyčky.

Poté se dostal do úniku brněnský Vávra, ale vracející se obránci s gólmanem Švengerem mu zabránili v lepším zakončení. Na druhé straně v šestnáctce Mosquerovi v rozhodující chvíli ukopl míč Buchta.

Jinak ale první půle nenabídla divákům žádný strhující ofenzivní fotbal a na obou týmech bylo hodně vidět, že momentálně neprožívají povedené období. I po změně stran pokračovalo v Ďolíčku hodně bojovné utkání s minimem šancí.

Na první střelu na bránu čekaly čtyři tisícovky fanoušků až do 82. minuty, kdy Švenger po rohu s vypětím sil vyrazil Buchtovu hlavičku na tyčku. Střídající Slančík pak poslal dorážku "nůžkami" nad břevno.

Bohemians měli v závěru tlak, ale brněnského gólmana Hladkého vážněji neohrozili. I proto je při odchodu ze hřiště doprovázel pískot z tribun a pokřik "My chceme Bohemku".