Čtěte vše o derby: Smír na hřišti, válka v hledišti

1. 4. 2008 10:00
Speciál k vypjatému duelu Slavie se Spartou
Hurá! Vyrovnáno! Kadlecovi gratuluje Marek Kulič (vlevo).
Hurá! Vyrovnáno! Kadlecovi gratuluje Marek Kulič (vlevo). | Foto: Tomáš Adamec

Speciál - Byl to boj. Vypjaté 267. derby mezi Spartou a Slavií mohlo jeden z pražských týmů přiblížit k titulu. Po remíze 1:1 je ale všechno stále otevřené.

Zápas provázely výtržnosti fanoušků, kteří demolovali strahovský stadion i jeho okolí. Dvacet šest příznivců bylo zadrženo, škody se odhadují na statisíce korun.

Projděte si vše o derby včetně fotogalerií:

Souboj Marka Suchého ze Slavie (vpravo) s Miroslavem Slepičkou ze Sparty
Souboj Marka Suchého ze Slavie (vpravo) s Miroslavem Slepičkou ze Sparty | Foto: Ondřej Besperát

Slavia vede ligu i po derby. Výhru ale neuhájila
Slavia - Sparta 1:1 (0:0)

Fanoušci Sparty příchází v doprovodu policistů.
Fanoušci Sparty příchází v doprovodu policistů. | Foto: Tomáš Adamec

V pražském derby se body dělily. Slavia - Sparta 1:1
Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Přestože byla zem pokropená vodou, aby světlice rychle uhasínaly, hasiči okamžitě sbírali každou, která z kotle fanoušků vylétla. | Foto: Tomáš Adamec

Podívejte se na naši videoreportáž

Tentokráte to nebylo tolik o fotbale. Své ukázali fanoušci obou týmů... Ale většinu rozruchu během zápasu způsobily takzvané "taktické rozbušky", které pro zvládnutí davu používá policie. | Foto: Ondřej Besperát

Obrazem: Derby. Remíza na hřišti, šílenství v hledišti
Prohlédněte si fotografie z řádění fanoušků

Michal Bílek (vpravo), trenér Sparty Praha, na lavičce před začátkem utkání se Slavií. | Foto: Ondřej Besperát

Bílek po derby: Sparta byla lepší, ale bod beru
Bílek je i po derby v boji o titul optimistou

Karel Jarolím, trenér Slavie Praha
Karel Jarolím, trenér Slavie Praha | Foto: Ondřej Besperát

Jarolím se zlobil: Kalivoda? Předvedl hrozný zkrat
Jarolím věří, že Slavia náskok udrží

Barvy ani šály nelžou, jsou to sparťani.
Barvy ani šály nelžou, jsou to sparťani. | Foto: Tomáš Adamec

Obrazem: Fanoušci Sparty táhli dobýt Strahov
Fotogalerie z pochodu sparťanských fanoušků

Vzduchem svištěly vyrvané sedačky, cílem byli policisté nebo alespoň hrací plocha. | Foto: Tomáš Adamec

Boj hooligans: 26 zatčených, statisícové škody
Sparťané se pokoušeli dostat na stadion násilím

Hasič sbírá hořící světlici, která vylétla ze sparťanského kotle a rychle ji hasí v kýblu s pískem. | Foto: Tomáš Adamec

Strach měla při derby Sparta i Slavia. Jak na Silvestra
Bylo to ještě horší než v Řecku, tvrdí Vaniak

74. minuta, Sparta vyrovnává. Ruce nad hlavu zvedá Došek, ale míč za záda Vaniaka hlavičkoval Kadlec (na zemi). | Foto: Ondřej Besperát

Obrazem: Na hřišti skončil zápas remízou 1:1
Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu

58. minuta, 1:0. David Kalivoda (vpravo) slaví gól v síti Sparty. Vedle něj Martin Abraham. | Foto: Ondřej Besperát