Chelsea znovu nestačila na Liverpool a vypadla z poháru

Aleš Vávra Aleš Vávra
29. 11. 2011 23:00
V Carling Cupu skončil i londýnský Arsenal

Londýn - Prokletím fotbalistů londýnské Chelsea je v letošní sezoně zatím jednoznačně FC Liverpool. Po nedávné domácí porážce v lize nestačili Blues na Reds ani ve čtvrtfinále Ligového poháru.

Liverpool vyhrál na Stamford Bridge 2:0, když se po přestávce trefili Maxi Rodriguez a Kelly, a postoupil mezi čtyři nejlepší týmy Carling Cupu.

Liverpool ve šlágru kola vyloupil Stamford Bridge
Drogba odmítl Chelsea i AC, nahradit ho má Bony

U porážky Chelsea tentokrát nebyl český brankář Petr Čech, jehož nechal kouč Villas-Boas odpočívat. Čechův náhradník Ross Turnbull sice chytil v prvním poločase penaltu Carrollovi, ve druhé půli ovšem dvakrát inkasoval.

V soutěži končí i další londýnský celek a loňský finalista Arsenal. Gunners hrající bez Tomáše Rosického prohráli doma s Manchesterem City 0:1. Jediný gól zápasu dal šest minut před koncem Argentinec Sergio Agüero.

Třetím semifinalistou je překvapivě druholigový Cardiff, který vyřadil Blackburn po výhře 2:0. Poslední čtvrtfinále mezi Manchesterem United a Crystal Palace je na programu ve středu.

Čtvrtfinále anglického Ligového poháru ve fotbale:

Chelsea - Liverpool 0:2 (0:0), Cardiff - Blackburn 2:0 (1:0), Arsenal - Manchester City 0:1 (0:0).