Chelsea zachránil Čech a vlastní gól Liverpoolu

maj
22. 4. 2008 22:39
Liverpool - Chelsea 1:1

Liverpool - Ryze anglické semifinále Ligy mistrů skončilo lépe pro hostující Chelsea. V úterním zápase vyválčila na hřišti Liverpoolu remízu 1:1, přitom londýnský klub zachránil vlastní gól Riiseho v 90. minutě.

Na Anfield Road se rozehrála velká bitva, do níž zasáhl také Petr Čech. Poslední český zástupce v nejprestižnějším evropském poháru nechyběl mezi tyčemi hostujícího celku a měl se co ohánět.

Překonal ho jen nizozemský střelec Kuyt, který ve 43. minutě využil zmatku v obraně Chelsea. Po chybách Lamparda a Makeleleho se v pokutovém území dostal snadno k míči a vyběhnuvšího gólmana prostřelil mezi nohama.

Čtěte více: Chelsea má třetí pokus. Další finále už ztratit nehodlá

"Blues" však po první půli mohli být rádi, že prohrávají pouze 1:0. Liverpool byl od úvodního hvizdu aktivnějším týmem, z čehož také plynuly jeho vyložené příležitosti. Gerrard ani Torres však nebyli úspěšní, a tak se po nich trefil až Kuyt.

Hra Chelsea byla proti tomu méně nápaditá, jakoby bez jiskry. Po půhodině hry snad jen vynikl souboj Drogby s Carragherem, po němž se útočník Pobřeží Slonoviny domáhal odpískání penalty. Leč marně.

Čech další šance pochytal

Kouč Avram Grant mohl na rozdíl od posledních zápasů počítat také s Frankem Lampardem, ale tradiční tahoun ofenzivy tentokráte zůstal za očekáváním. Upozornil na sebe až v 65. minutě, kdy se po pěkné přihrávce Drogby dostával do zakončení, ovšem míč si ukopl.

Hned nato ho napodobil Malouda, jenž po sólovém úniku vybojoval jen rohový kop.

V závěru se děly věci a hlavním hrdinou dvou okamžiků byl Petr Čech. Nejprve parádně zneškodnil Gerrardovu ránu do šibenice a potom v 90. minutě zase po rohu vychytal Torrese, čímž uchoval hostujícím fotbalistům postupové naděje.

Pak se ukázalo, jak důležité to byly zákroky. Běžela pátá minuta nastaveného času, když Kalou nacentroval balon do vápna. Tam Riise hlavičkoval přesně, ale do své branky.

Takové ticho stadion Anfield Road dlouho nezažil, ani fanoušci Chelsea tomu chvíli nemohli uvěřit. Stalo se, rozhodčí následně utkání ukončil a z remízy 1:1 byli "Blues" hodně šťastní.

Odveta je na programu příští středu v Londýně. Moskevské finále Ligy mistrů se koná 21. května.