Chelsea vedla nad United už 3:0, přesto nevyhrála

5. 2. 2012 19:05
Rooney překonal Čecha ze dvou pokutových kopů
Wayne Rooney a Petr Čech.
Wayne Rooney a Petr Čech. | Foto: Reuters

Londýn - Nezapomenutelný fotbalový zážitek přinesl fanouškům šlágr víkendového programu anglické Premier League. Londýnská Chelsea na Stamford Bridge vedla nad Manchesterem United už 3:0, nakonec se ovšem body dělily za remízu 3:3.

Dvěma góly se stažení třígólového manka podílel útočník Red Devils Wayne Rooney, který brankáře Petra Čecha dvakrát překonal z pokutového kopu. Šest minut před koncem pak vyrovnal Javier Hernandez.

United tak ztrácejí na vedoucí Manchester City dva body.

Čech: Titul je v trapu. Zbývá boj o místo v Lize mistrů
Vzkříšení Arsenalu, u drtivé výhry 7:1 byl i Rosický
Wenger nabízí Rosickému dvě sezony. Ve hře i Rusové

Kouč Chelsea André Villas-Boas měl před zápasem problémy s defenzivou. Ashley Cole chyběl kvůli vyloučení v minulém zápase a John Terry je zranění. Do středu obrany se tak postavili Gary Cahill a David Luiz.

Domácí šli do vedení ve 35. minutě. Daniel Sturridge u brankové čáry oklamal hostujícího kapitána Evru a míč šikovně nastřelil před branku, kde si ho do vlastní sítě srazil stoper Evans.

Fernando Torres.
Fernando Torres. | Foto: Reuters

Blues měli skvělý vstup do druhé půle. Po pár vteřinách hry poslal milimetrový centr na zadní tyč Fernando Torres a jeho krajan Juan Mata napálil míč levačkou za bezmocného De Geu.

Za další čtyři minuty už to bylo 3:0. Mata zahrál přímý kop na hlavu Davida Luize, který skóroval s přispěním Ferdinandovy teče.

Manchester ucítil šanci v 58. minutě. Sturridge ve vápně nešikovně zasáhl Evru a rozhodčí Howard Webb s odpískáním penalty neváhal. Rooney poslal míč do šibenice, Čech skočil na druhou stranu.

Stejný souboj se opakoval o deset minut později. Ivanovič nesmyslně fauloval Welbecka a Rooney byl znovu neomylný. V 84. minutě pak vyrovnal hlavou Hernandéz.

Chelsea mohla přece jen strhnout vedení na svou stranu, tým Alexe Fergusona ovšem výrazně podržel brankář De Gea.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Newcastle - Aston Villa 2:1 (30. Ba, 71. Cissé - 45. Keane), Chelsea - Manchester United 3:3 (36. vlastní Evans, 46. Mata, 50. Luiz - 58. a 69. Rooney obě z pen., 84. Hernández).