Wenger nabízí Rosickému dvě sezony. Ve hře i Rusové

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 2. 2012 5:00
Rosický a Lokomotiv Moskva? "Bez komentáře," reaguje agent.
Zůstane Rosický v Arsenalu?
Zůstane Rosický v Arsenalu? | Foto: Reuters

Londýn - Arséne Wenger, manažer Arsenalu, se léta drží jednoho pravidla: fotbalistům starším 30 let nabízí prodloužení kontraktu vždy jen o jediný rok. Jak ovšem zjistil deník Aktuálně.cz, Tomáši Rosickému nyní nabídl nový dvouletý kontrakt.

To je na Wengerovy poměry projev mimořádné důvěry. Jedenatřicetiletý kapitán české fotbalové reprezentace však společně se svým agentem Pavlem Paskou podpis pod prodloužením nové smlouvy zvažují. Důvod? Podle všeho zejména pozice věčného náhradníka.

O Tomáši Rosickém čtěte více:

Rosický má samozřejmě i druhou možnost: Arsenal opustit, současná smlouva mu vyprší 30. června letošního roku. Letos v zimě stáli ve frontě zájemců Wolfsburg, Galatasaray Istanbul, Olympiakos Pireus a Fulham.

Lokomotiv Moskva? Bez komentáře, říká agent

Objevila se ovšem informace o dalším žhavém zájemci: ruském Lokomotivu Moskva. "To nebudu vůbec komentovat," reaguje agent Pavel Paska. "Pro nás jsou teď jednoznačnou prioritou jednání s Arsenalem."

O Rosického budoucnosti hovořil Paska s Wengerem v Londýně 24. ledna. Jak nyní zjistil deník Aktuálně.cz, manažer Arsenalu nabídnul hráči dokonce dvouleté prodloužení kontraktu, což Paska potvrdil.

Další schůzku si však smluvili až na 15. února. V západní Evropě už se sice tzv. transferové okno zabouchlo, do Ruska však lze přestupovat do 21. února. Nelze tedy vyloučit ani variantu, že by Rosický jaro před Eurem mohl odehrát v ruské lize, Paska se však o něčem takovém odmítá bavit.

Rusové už v Anglii ulovili Pavljučenka, chtějí i Aršavina

Rusové projevují o hráče z anglické Premier League intenzivní zájem. Právě Lokomotiv Moskva už z Tottenhamu Hotspur získal útočníka Pavljučenka, Anži Machačkala touží po Aršavinovi, který Rosickému dělá parťáka v Arsenalu.

Na jedné misce vah Rosického dilematu leží fakt, že se v této sezoně v lize jen pětkrát (ze 23 utkání) ocitnul v základní sestavě. Navíc se klub propadl až na sedmou příčku v tabulce a není zdaleka jisté, zda se dokáže probojovat do evropských pohárů.

Na druhé straně je pořád Arsenal skvělá fotbalová adresa. Zatímco zájemci o jeho služby mezi světové top-kluby nepatří. Navíc si Rosický v Londýně podle lidí jemu blízkých velmi zvykl a příliš se mu nechce metropoli na Temži opouštět.

Wengerovi chybí Wilshere, Rosického potřebuje

Arséne Wenger každopádně Rosického potřebuje. Do zálohy se teď sice po menších zdravotních problémech vrátil Španěl Arteta (a posadil tak Rosického zpátky na lavičku), návrat největší naděje klubu, Jacka Wilshera, se ale kvůli další vlasové zlomenině oddálil a je možné, že anglický reprezentant vynechá celou sezonu.

Tomáš Rosický si prožil něco podobného, se špatně léčeným zánětem podkolenní šlachy strávil mimo hřiště rok a půl.

Kádr Arsenalu je každopádně úzký, v zimě navíc Wenger tradičně šetřil a angažoval jediného nováčka: teprve 19letého Thomase Eisfelda z Dortmundu.

 

Právě se děje

Další zprávy