12. 11. 2007 22:55
Arsenal vyhrál v pondělí na půdě Readingu
Drogba se raduje z gólu.
Drogba se raduje z gólu. | Foto: Reuters

Londýn - Chelsea bez zraněného Petra Čecha pouze remizovala na svém hřišti s Evertonem 1:1. Londýnskému klubu tak unikla pátá výhra po sobě.

Skóre zápasu otevřel v 70. minutě Didier Droga, který se trefil v předcházejících čtyřech utkáních s Evertonem.

Útočník Pobřeží slonoviny si naběhl na přední tyč po rohovém kopu Colea a nechytatelnou hlavičkou překonal gólmana Howarda.

Dále čtěte:

V 89. minutě vyrovnal Tim Cahill, který nádhernými nůžkami překonal Čechova náhradníka v bráně Chelsea Itala Cudiciniho. Londýnský klub drží na svém stadionu skvělou bilanci 69 zápasů bez prohry.

Birmingham prohrál s Aston Villou

Birmingham přivítal na svém hřišti v derby zápase Aston Villu. Utkání začalo velkým tlakem domácích. Hodně byl od začátku vidět především domácí Jerome, který se hned v prvních minutách několikrát probíjel do velkého vápna Aston Villy

Ale byli to hosté, kteří se dostali do vedení. V 10. minutě si dal po rohovém kopu nešťastný vlastní gól Ridgewell.

Birminghamu zajistil vyrovnání v 62. minutě Forssel, když po nahrávce De Riddera poslal hlavou míč do sítě Aston Villy.

Utkání rozhodl v 87. minutě hostující útočník Agbonlahor, který si pohrál se smolařem zápasu Ridgewellem a přesně skóroval.

Manchester United porazil Blackburn 2:0 a v tabulce Premier League se posunul na první místo před Arsenal. Vítězství pro "Reds" zajistil dvěma brankami v rozmezí dvou minut Portugalec Cristiano Ronaldo.

Tottenham rozstřílel Wigan 4:0, dvakrát se trefil anglický reprezentant Jermen Jenas. Wigan na bránu soupeře vyslal jen tři střelecké pokusy.

Arsenal i s Tomášem Rosickým v základní sestavě vyhrál v pondělní dohrávce na půdě Readingu 3:1. Český reprezentant na hřišti vydržel do 83. minuty, ale hvězdou utkání se stal běloruský fotbalista Alexandr Hleb, který první branku zařídil a třetí sám vstřelil.

Výsledky :
Chelsea - Everton 1:1 (70. Drogba - 90. Cahill), Birmingham - Aston Villa 1:2 (62. Forssell - 10. vlastní Ridgewell, 87. Agbonlahor), Bolton - Middlesbrough 0:0, Manchester United - Blackburn 2:0 (34. a 35. Cristiano Ronaldo), Tottenham - Wigan 4:0 (13. a 26. Jenas, 34. Lennon, 72. Bent), Portsmouth - Manchester City 0:0, Reading - Arsenal 1:3 (87. Shorey - 44. Flamini, 52. Adebayor, 78. Hleb).