Čeští fotbalisté mohou narazit na Italy. Španělé končí

Red Spo, ČTK
5. 10. 2009 22:09
Španělsko - Itálie 1:3

Káhira - Pokud čeští fotbalisté do 20 let na mistrovství světa v Egyptě postoupí přes Maďarsko do čtvrtfinále, jejich soupeřem bude Itálie.

Ta dnes překvapivě ukončila pouť spolufavorita šampionátu Španělska, když využila toho, že soupeř hrál od 28. minuty o deseti bez vyloučeného obránce Botíi, a vyhrála 3:1.

Souboj zemí, jejichž seniorské reprezentace vyhrály poslední evropský (Španělsko) a světový (Itálie) šampionát, rozhodla 28. minuta, kdy Španělé přišli o vyloučeného Botíu. Dlouho se sice úspěšně bránili, pak však Italové skórovali dvakrát v rozmezí deseti minut a zajistili si překvapivý postup.

Španělé sice v závěru snížili po penaltě Niguéze, který se tak čtvrtým gólem na turnaji dostal do čela tabulky střelců, na vyrovnání už neměli síly. V závěru navíc přidal svůj druhý gól v zápase Mustacchio a definitivně rozhodl.

Pro Španělsko tak skončil šampionát nejhorším výsledkem od roku 1989, kdy nepostoupili ze skupiny.

Osmifinále mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let:
Španělsko - Itálie 1:3 (0:0)
Branky:
66. Niguéz z pen. - 55. a 87. Mustacchio, 61. Mazzarani. ČK: 28. Botia (Šp.).

Paraguay - Korea 0:3 (0:0)
Branky:
60. a 70. Kim Min-u, 55. Kim Po-Kjong. ČK: 61. Burgos (Parag.).

před 6 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.