Za úder loktem stop na tři zápasy. Sparťan Karabec přijde také o derby

31. 8. 2023 16:36
Sparťan Adam Karabec dostal za úder loktem a vyloučení ve víkendovém utkání s Karvinou od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) trest na tři soutěžní zápasy. Dvacetiletý ofenzivní univerzál přijde i o pražské derby na Slavii, které je na programu v devátém kole nejvyšší soutěže. LFA o trestu informovala v komuniké po dnešním zasedání komise.
Adam Karabec
Adam Karabec | Foto: Reuters

Karabec se v 54. minutě nedělního domácího utkání s Karvinou ohnal loktem do obličeje Dominika Žáka, který jej předtím fauloval. Sparťanský talent nejprve dostal od sudího Jan Machálka žlutou kartu, po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů ale hlavní arbitr domácího hráče vyloučil.

Disciplinární komise při stanovení výše trestu přihlédla i k tomu, že Karabec disciplinární prohřešky nemívá. V první lize si dosud připsal 89 startů a vyloučen byl poprvé. Žlutou kartu zatím dostal sedmkrát.

Český reprezentant do 21 let nastoupil za Spartu v základní sestavě poprvé v sezoně a již v šesté minutě otevřel skóre. Letenští i po jeho vyloučení udrželi vedení a nad slezským nováčkem zvítězili 3:1.

Českobudějovickému Thomasi Jungbauerovi udělila komise za červenou kartu po dvou napomínáních v úterním utkání domácího poháru ve Velkých Hamrech obvyklý trest na jeden duel. Za vyloučení bude druholigové Vlašimi v jednom zápase chybět na lavičce trenér Martin Hyský.

Pražská Slavia dostala pokutu 40 tisíc korun za porušení povinnosti pořadatele v domácím ligovém utkání s Ostravou, Baník musí po stejném duelu za chování svých fanoušků zaplatit o polovinu méně.