Z Edenu se mi neodjíždělo dobře, přiznal Šádek. S prodejem Plzně nadále počítá

ČTK ČTK
17. 3. 2023 15:41
Majitel a generální ředitel fotbalové Plzně Adolf Šádek si nemyslí, že Viktoria po sobotní porážce 1:2 na hřišti Slavie prohrála boj o titul. Obhájce trofeje zvítězil v jediném z posledních čtyř kol a z třetího místa tabulky ztrácí čtyři body na vedoucí Slavii a dva na druhou Spartu.
Adolf Šádek (vpravo) s koučem Michalem Bílkem
Adolf Šádek (vpravo) s koučem Michalem Bílkem | Foto: Tomáš Liška

Šádka motivují i názory v médiích, podle nichž je už boj o titul jen záležitostí pražských týmů. Trenérovi Michalu Bílkovi stále věří. Na tiskové konferenci potvrdil, že nadále hodlá klub prodat, a to do konce června.

"Věřím trenérovi a hráčům. Jsem přesvědčený, že byť jsme teď měli horší období, tak jsme si vnitřně řekli, co udělat pro to, abychom to prolomili a byli zase úspěšní," řekl Šádek při představení šestidílné dokumentární série Zázrak na Západě, mapující loňskou cestu Plzně za titulem a účastí ve skupině Ligy mistrů.

"Nikdy se nekouká dobře na to, když prohrajete, ať už je to na Slavii nebo doma s Hradcem Králové. Neodjíždělo se mi (ze Slavie) dobře. Byl to zápas v boji o titul, který jsme prohráli, ale neprohráli jsme ještě titul," uvedl Šádek.

Motivují ho články v médiích. "Někde jsem si přečetl, že o titul se hraje už jenom v Praze. To jsou perfektní věci. Nemyslím to osobně ani útočně, ale vy média máte zásadní dar, že nám krev do žil umíte vždy přilít," řekl Šádek.

"Jsem přesvědčený o tom, že když se sejde víc věcí, tak pojedeme na dřeň, na krev a zázrak ze západu se může zopakovat. Máme ale na to dost kvalitních soupeřů. Je to o tom se o to poprat a věřit, že štěstí otočíme na svou stranu a že se na to bude dát koukat," prohlásil Šádek.

Podle něj je vše o práci. "Když se vám nedaří, všichni to píšou a připomínají vám to, protože si myslí, že to nevidíte. Chci vás ubezpečit, že to vidíme. Musíme pracovat. Když lidi nebudou chtít tvrdě pracovat, tak nebude dvojka a trojka (Zázraku na Západě)," uvedl Šádek.

"Za zázrakem pak člověk bude muset jít někam jinam. Je to o práci všech lidí v klubu. Není to jen o lidech z managementu, marketingu, ale i o hráčích. Nechci říct, že tvrdě nepracují, ale musí si počkat i na to štěstí, kterého jsme měli víc," doplnil šéf Viktorie.

Klub převzal v březnu 2021 po Tomáši Paclíkovi, který po téměř 11 letech v pozici vlastníka skončil ze zdravotních a osobních důvodů. Šádek pak deklaroval, že pro Viktorii hledá nového investora. Totéž potvrdil i na konci loňského srpna po postupu do Ligy mistrů, kdy prohlásil, že klub je zajištěn na několik let dopředu.

S prodejem Viktorie nadále počítá. "Plán samozřejmě platí, dělám pro to všechno. Kdyby to nedopadlo, tak bude ještě Zázrak ze Západu dva a tři. Jsem připravený. Chci dodržet to, co jsem řekl. Nechci o tom úplně mluvit, protože to nesouvisí s tím, co dnes představujeme. Nepovedlo se mi majitele přivést vloni, budeme mít možnost vidět to v dokumentu, stejně jako zrození už několikátého zázraku tady. Platí to, že bych to měl rád uzavřené do 30. června," dodal Šádek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy