Václav Kadlec, Martin Frýdek a Karavajev zůstávají ve Spartě, Vukadinovič se vrací do Zlína

Sport Sport
1. 9. 2017 10:02
Fotbalová Sparta v pátek ráno oznámila, že během letního přestupního období Václav Kadlec, Martin Frýdek ani Vjačeslav Karavajev do nového klubu nezamíří. Naopak Vukadin Vukadinovič, kterého Sparta koupila na začátku přestupního období, na jeho konci zamíří na hostování do Zlína.
Václav Kadlec
Václav Kadlec | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Zužování kádru fotbalové Sparty se Václava Kadlece, Martina Frýdka ani Vjačeslava Karavajeva týkat nebude. Letenský klub v pátek na svém oficiálním webu oznámil, že všichni tři ve Spartě zůstanou. Naopak Vukadin Vukadinovič, kterého Sparta koupila na začátku přestupního období, na jeho konci zamíří na hostování do Zlína.

Všechna tři jména se přitom v posledních dnech dostala do centra přestupních spekulací. Martin Frýdek měl po neshodě s trenérem Andreou Stramaccionim údajně sám požádat o transfer, z něj ale nakonec sešlo. Zůstává také Václav Kadlec, který do klubu přišel loni v létě za 70 milionů korun, ale v poslední době se přestal prosazovat do sestavy.

"Tento měsíc a především tento týden se toho napsalo hodně…jsem rád, že můžu říct "ZŮSTÁVÁM"!!! Nechtěl jsem Spartu opustit a nehodlám to udělat ani v následujících dnech! Nebylo to jednoduché, událo se hodně věcí, nad které je třeba se povznést a hodit je za hlavu…Budu bojovat, aby se Sparta dostala zpět tam, kam patří!" napsal Kadlec na svůj Instagramový účet.

Sparta přitom uvedla, že v případě Kadlece registrovala několik zahraničních nabídek, podobně jako u krajního beka Vjačeslava Karavajeva, o nějž se sice zajímal Lokomotiv Moskva, přestup se ale nakonec neuskutečnil.

Ze Sparty po pouhých třech měsících odchází Vukadin Vukadinovič, jenž přišel v květnu ze Zlína. V témže klubu bude nyní působit na roční hostování. "Je to ještě hodně čerstvé, teprve před chvílí se vše vyřešilo a já jsem za to moc rád. Trvalo to dlouho a vůbec jsem nevěděl do poslední chvíle, jak to dopadne. Mám z toho velmi dobrý pocit a teď už se těším na kluky, protože ve Zlíně jsme měli vždycky skvělou a týmovou partu," uvedl Vukadinovič pro web Zlína.

Již včera oznámil, že v klubu zůstane, brankář David Bičík, který se rozhodl bojovat o místo v brance Sparty po odchodu Tomáše Koubka do Rennes. Poroučel se naopak defenzivní záložník Lukáš Vácha, jenž si hledá nové angažmá.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy