Václav Kadlec, Martin Frýdek a Karavajev zůstávají ve Spartě, Vukadinovič se vrací do Zlína

Sport Sport
1. 9. 2017 10:02
Fotbalová Sparta v pátek ráno oznámila, že během letního přestupního období Václav Kadlec, Martin Frýdek ani Vjačeslav Karavajev do nového klubu nezamíří. Naopak Vukadin Vukadinovič, kterého Sparta koupila na začátku přestupního období, na jeho konci zamíří na hostování do Zlína.
Václav Kadlec
Václav Kadlec | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Zužování kádru fotbalové Sparty se Václava Kadlece, Martina Frýdka ani Vjačeslava Karavajeva týkat nebude. Letenský klub v pátek na svém oficiálním webu oznámil, že všichni tři ve Spartě zůstanou. Naopak Vukadin Vukadinovič, kterého Sparta koupila na začátku přestupního období, na jeho konci zamíří na hostování do Zlína.

Všechna tři jména se přitom v posledních dnech dostala do centra přestupních spekulací. Martin Frýdek měl po neshodě s trenérem Andreou Stramaccionim údajně sám požádat o transfer, z něj ale nakonec sešlo. Zůstává také Václav Kadlec, který do klubu přišel loni v létě za 70 milionů korun, ale v poslední době se přestal prosazovat do sestavy.

"Tento měsíc a především tento týden se toho napsalo hodně…jsem rád, že můžu říct "ZŮSTÁVÁM"!!! Nechtěl jsem Spartu opustit a nehodlám to udělat ani v následujících dnech! Nebylo to jednoduché, událo se hodně věcí, nad které je třeba se povznést a hodit je za hlavu…Budu bojovat, aby se Sparta dostala zpět tam, kam patří!" napsal Kadlec na svůj Instagramový účet.

Sparta přitom uvedla, že v případě Kadlece registrovala několik zahraničních nabídek, podobně jako u krajního beka Vjačeslava Karavajeva, o nějž se sice zajímal Lokomotiv Moskva, přestup se ale nakonec neuskutečnil.

Ze Sparty po pouhých třech měsících odchází Vukadin Vukadinovič, jenž přišel v květnu ze Zlína. V témže klubu bude nyní působit na roční hostování. "Je to ještě hodně čerstvé, teprve před chvílí se vše vyřešilo a já jsem za to moc rád. Trvalo to dlouho a vůbec jsem nevěděl do poslední chvíle, jak to dopadne. Mám z toho velmi dobrý pocit a teď už se těším na kluky, protože ve Zlíně jsme měli vždycky skvělou a týmovou partu," uvedl Vukadinovič pro web Zlína.

Již včera oznámil, že v klubu zůstane, brankář David Bičík, který se rozhodl bojovat o místo v brance Sparty po odchodu Tomáše Koubka do Rennes. Poroučel se naopak defenzivní záložník Lukáš Vácha, jenž si hledá nové angažmá.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy