V Sigmě to vře. Vedení řeší výhrůžky smrtí, kouč Jílek ale údajně v ohrožení není

Jiří Škuba Jiří Škuba
31. 8. 2022 9:40
Snový vstup do sezony se proměnil v noční můru. Sigma Olomouc vyhrála na Baníku 3:0, skvělý úvod ročníku Fortuna:Ligy ale vystřídala série porážek a situace v klubu se rázem proměnila v drama. Zloba fanoušků míří především na hlavu sportovního manažera Ladislava Mináře, jeden z příznivců pak dokonce vyhrožoval záložníkovi Radimu Breitemu a jeho rodině smrtí.
Václav Jílek
Václav Jílek | Foto: Dalibor Sosna

Nálada ve fotbalové Olomouci se během pěti kol nové sezony Fortuna:Ligy rapidně změnila. Ze stovky na nulu. Na úvodní výhru v Ostravě Hanáci navázali sérií čtyř porážek a v domácím zápase proti Slovácku (1:2) už zaplněný stadion vyháněl z funkce sportovního manažera Ladislava Mináře.

Kritika fanoušků na jeho hlavu míří poté, co klub v létě prodal Kryštofa Daňka (Sparta) a Václava Jemelku (Plzeň), oba v celkové hodnotě kolem padesáti milionů korun. Utržené peníze ale vedení zpátky do kádru neinvestovalo, s výjimkou stopera Jakuba Pokorného, jenž však dorazil až toto úterý, v předvečer šestého ligového kola.

Minář se navíc v létě nedohodl na pokračování smlouvy s dlouholetou personou olomoucké defenzivy Romanem Hubníkem, bývalý reprezentant podle svých slov odmítl akceptovat smlouvu pro B-tým.

Frustrace olomouckých příznivců nicméně vyeskalovala až do nechutné podoby, kdy jedno místní individuum po utkání se Slováckem slovně zaútočilo na parkovišti na záložníka Radima Breiteho a vyhrožovalo smrtí nejen jemu, ale i celé jeho rodině.

"Veškeré naše kroky směřují k identifikaci konkrétního pachatele a tomu, abychom mu dlouhodobě zakázali vstup na stadion. Je to reakce na jednoho konkrétního fanouška, na jednu konkrétní situaci. Cítili jsme, že je nutné vyslat jasný signál, že ve chvíli, kdy dochází k vyhrožování násilím či smrtí, už nejde o kritiku, ale něco, co je zcela za hranou," reagoval na dotaz Aktuálně.cz tiskový mluvčí klubu Jiří Fišara.

Jílek má důvěru

Spolu s útrpným bezbodovým obdobím se také čím dál více diskutuje pozice kouče Václava Jílka. Bývalý olomoucký záložník David Kobylík dokonce naznačil, že by šestačtyřicetiletého kouče mohl nahradit právě Ladislav Minář, který má s podobnými záskoky zkušenosti.

"Sigma koketuje s odvoláním trenéra Jílka. Zabývá se myšlenkou náhrady z vlastních zdrojů. Pikantní je jméno jeho případného nástupce," napsal na svůj Twitter po zatím posledním prohraném utkání, nedělním duelu s Hradcem Králové (0:1).

Úvahy o změně na trenérském postu však v klubu odmítají. "To, co se přetřásalo v médiích, není přesné. O odvolání Václava Jílka se vůbec nejednalo, dál má důvěru vedení," dodal Fišara.

Což se nicméně může brzy změnit. Sigmu už dnes čeká utkání s našlápnutým Libercem, jehož vydařený start do sezony vynesl až do horních pater aktuální tabulky Fortuna:Ligy.

 

Právě se děje

Další zprávy