Trápení Plzně pokračuje. O první výhru sezony přišla proti Hradci v samém závěru

30. 7. 2023 20:03
Fotbalisté Plzně ve druhém kole první ligy doma překvapivě jen remizovali s Hradcem Králové 1:1. Na úvodní gól kapitána Viktorie Lukáše Hejdy z 81. minuty odpověděl až v šesté minutě nastavení střídající Ondřej Šašinka. Jeho spoluhráč Daniel Vašulín krátce předtím z penalty nepřekonal brankáře Viktorie Jindřicha Staňka.
Tomáš Chorý.
Tomáš Chorý. | Foto: Tomáš Liška

Západočeši ani ve třetím soutěžním utkání v sezoně pod staronovým trenérem Miroslavem Koubkem nezvítězili. Jednasedmdesátiletému kouči nevyšel souboj s bývalým týmem, který vedl ještě v minulé sezoně. "Votroci" po úvodní porážce 0:2 na Slavii poprvé v ročníku bodovali.

Za Viktoria, která začala sezonu porážkou 0:1 v Teplicích a čtvrteční domácí remízou 0:0 s kosovskou Dritou na úvod 2. předkola Evropské konferenční ligy, poprvé v sezoně nastoupil obránce Hranáč. Hradec kvůli zranění postrádal bývalého plzeňského záložníka Pilaře.

Domácí začali aktivně a měli několik závarů, ale Východočeši se ubránili a postupně vyrovnali hru. Po intenzivním dešti se Západočeši spíše trápili a zahrozili až ve 35. minutě, kdy Bucha zblízka nepropálil vyběhnutého brankáře Bajzu. Jinak Plzeňští hodně chybovali v kombinaci.

Domácí nedotáhli ani několik nadějných náznaků v úvodu druhé půle. Hradec se soustředil především na defenzivu, ale po hodině hry z ojedinělé šance střídající Matěj Koubek hlavičkoval jen těsně nad břevno.

Plzeňští se přes pevnou defenzivu "Votroků" těžko dostávali do šancí. Z jedné z nich Sýkora po Jirkově přihrávce trefil jen Bajzu. Královéhradecký gólman poté vytáhl nad břevno hlavičku střídajícího Klimenta. Domácí se dočkali premiérové branky v sezoně až v 81. minutě. Po závaru v šestnáctce a zaváhání Heidenreicha se nejlépe zorientoval obránce Hejda, který pohotově překonal Bajzu.

O chvíli později na druhé straně po rohu Mosquera loktem udeřil do hlavy Heidenreicha a rozhodčí Machálek nařídil pokutový kop pro Hradec. Staněk ale v 87. minutě vychytal Vašulína. Hosté přesto nakonec srovnali. Už po uplynutí avizovaného pětiminutového nastavení našel Gabriel centrem z levé strany před brankou střídajícího Šašinku a ten hlavou zblízka nezaváhal.

Soupeři spolu v nejvyšší soutěži remizovali poprvé po 17 zápasech. Viktoria ztratila body poosmé z posledních devíti ligových duelů a nedokázala se vítězně naladit na čtvrteční pohárovou odvetu na půdě Drity.

2. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 81. Hejda - 90.+6 Šašinka. Rozhodčí: Machálek - Paták, Hurych - T. Klíma (video). ŽK: Sýkora, Mosquera - Gabriel, Vašulín. Diváci: 8071.

Sestavy:

Plzeň: Staněk - Hejda, Hranáč, Jemelka - Bucha (80. Traoré), Kalvach - Jirka, Vlkanova (46. Kopic), Sýkora (80. Mosquera) - Chorý (55. Durosinmi), Vydra (63. Kliment). Trenér: Miroslav Koubek.

Hradec: Bajza - J. Klíma, Heidenreich (87. Ševčík), Čech - Gabriel, Kodeš, Kučera (83. Pudhorocký), Horák - Juliš (58. Matěj Koubek), Krejčí (83. Šašinka) - Vašulín. Trenér: Weber.