Těžký úděl Durosinmiho. Plzeňská hvězda je po další operaci, v sezoně už si nekopne

ČTK ČTK
7. 2. 2024 14:01
Plzeňský fotbalista Rafiu Durosinmi podstoupil další operaci kolena a v této sezoně už nenastoupí. Jednadvacetiletý nigerijský útočník byl v lednu blízko přestupu do Eintrachtu Frankfurt, ale v bundesligovém klubu neprošel zdravotní prohlídkou. O jeho stavu informoval generální ředitel Viktorie Adolf Šádek na tiskové konferenci.
Rafiu Durosinmi
Rafiu Durosinmi | Foto: Tomáš Liška

Durosinmi nehraje od říjnové operace poškozených vazů v koleně, ale vstupní prohlídka do Frankfurtu údajně odhalila jiný zdravotní problém. Podle médií se kluby domluvily na přestupové částce kolem devíti milionů eur (asi 222 milionů korun).

"My jsme po úrazu v Liberci, kde měl poraněné postranní vazy, operovali poraněnou část kolene. Nicméně závěr podzimu, vyšetření a zvýšený zájem z větších klubů přiměl hráče i nás koleno reoperovat," uvedl Šádek. "V současné době probíhá rekonvalescence po reoperaci předního zkříženého vazu a se stoprocentní jistotou už do této sezony nezasáhne. Uvidíme, jak se bude koleno hojit a jak bude připravený na příští sezonu," dodal funkcionář.

Rodák z Lagosu před zraněním dal v tomto ročníku nejvyšší soutěže šest gólů, další tři branky přidal v předkolech Evropské konferenční ligy. Do Plzně přišel Durosinmi loni v lednu z Karviné na hostování, které se v létě změnilo v přestup. V české nejvyšší soutěži má urostlý útočník na kontě 45 zápasů, 13 gólů a šest asistencí.

 

Právě se děje

Další zprávy