Střípky z derby: Rada ječel na Koubka, Škoda se smál, Tvrdík s Marešem koukali do mobilů

Podívejte se na fotografie z fotbalového derby mezi Slavií a Spartou.
"Že já jsem raději neskončil," hlesl Rada naštvaně po utkání. Sparta byla lepší, vedla, ale v samotném závěru domácí vyrovnali ze zřejmě chybně nařízené penalty.
Sparťanský trenér si mohl hlasivky ukřičet, všechno bylo marné.
Sparta hrála v Edenu velmi odvážně a branky se dočkala v 80. minutě, kdy se po centru Konatého prosadil Václav Kadlec. Takhle se hosté radovali.
Václav Kadlec mohl být hrdinou, Sparta ale vedení neudržela. Na snímku sparťanské ofenzivní eso uniká norskému obránci Floovi.
Sport Sport, Milan Kammermayer
2. 4. 2017 21:49

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.