Sparta přišla o Zahustela. Rychlonohý bek si poranil stehno a několik měsíců si nezahraje

ČTK ČTK
30. 6. 2018 14:34
Sparťané utrpěli velkou ztrátu v předsezónní přípravě. Zranil se totiž obránce Ondřej Zahustel, který bude laborovat několik měsíců.
HL, Plzeň-Sparta: Ondřej Zahustel
HL, Plzeň-Sparta: Ondřej Zahustel | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty odcestovali na soustředění v Rakousku bez Ondřeje Zahustela. Sedmadvacetiletý obránce si poranil stehenní sval a v pondělí se podrobí operaci. Podle klubového webu by měl být mimo hru několik měsíců.

Zahustel v minulé sezoně patřil do základní sestavy, na pravém kraji obrany odehrál 28 zápasů a dal tři branky. Vzhledem k nevýrazným výkonům se vedení klubu snažilo na jeho pozici přivést libereckého kapitána Vladimíra Coufala, jenž však nakonec zamířil do Slavie. Místo něj Sparta získala Tomáše Wiesnera z Liberce.

Zranění na soustředění v Bad Leonfeldenu nepustilo ani Filipa Havelku s Václavem Drchalem. Naopak Václav Kadlec už se připojil k týmu, se kterým do Rakouska odcestovali mimo jiné i Lukáš Vácha, Georges Mandjeck nebo Juraj Chvátal.

Sparta v Rakousku stráví deset dní a odehraje tam tři přípravné zápasy. V úterý ji čeká Celtic Glasgow, o dalších dvou soupeřích se jedná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna

Slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného. Ve středu o tom rozhodla vláda. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy budou moci dál využívat děti a studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Systém slev by se navíc měl rozšířit o invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně. Po středečním jednání vlády to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Redukce slev by měla přinést úsporu přes 1,8 miliardy korun. Před covidovou krizí stát za slevy dopravcům vyplatil 5,79 miliardy korun v roce 2019, během krize účet klesl zhruba o více než dvě miliardy korun.

V současnosti mohou slevy ve výši 75 procent z jízdného využívat studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Vládní koalice už před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny avizovala, že chce systém slev upravit. Současnou podobu koalice kritizovala jako nehospodárnou, zvýhodnění pro vybrané skupiny obyvatel však zůstane. Slevy ve výši 75 procent využívají ve veřejné dopravě i cestující s průkazem ZTP, u nich by se nic měnit nemělo.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Některé organizace Libereckého kraje přišly o dodávky elektřiny. Braly ji i od firmy Lumius, která ukončila činnost

Některé organizace Libereckého kraje včetně úřadu přišly o dodávky elektřiny, kterou kraj zajistil na burze. Jedním z dodavatelů byla firma Lumius, která minulý týden oznámila, že na trhu končí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy