Slavia neklopýtla ani v Boleslavi. Pod čtvrtou výhru se podepsal Škoda

Aktualizováno 10. 8. 2018 21:36
Fotbalisté pražské Slavie zvítězili na hřišti Mladé Boleslavi 1:0 a po čtyřech kolech zůstávají stoprocentní.
Milan Škoda se raduje z branky proti Boleslavi
Milan Škoda se raduje z branky proti Boleslavi | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalisté pražské Slavie vyhráli i čtvrté kolo nové ligové sezony. Úřadující vicemistr v obměněné sestavě zvítězil v předehrávce v Mladé Boleslavi 1:0 a pojistil si vedení v tabulce. O úspěchu červenobílých, které v úterý čeká odveta 3. předkola Ligy mistrů na půdě Dynama Kyjev, rozhodl ve 34. minutě Milan Škoda po chybě brankáře Jana Šedy. Středočeský celek utrpěl třetí porážku v sezoně a doma prohrál oba zápasy při skóre 0:5.

"Jsem rád, že jsme dokázali přepnout mezi dvěma zápasy s Kyjevem do klasické války v české lize. Výkon nebyl nijak oslnivý a top, ale primární, co jsme chtěli, získat tři body, máme," řekl na tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

"Pokud týmy mimo první čtyřku chtějí uspět se Slavií, musejí být precizní v defenzivě a z dvou tří gólových šancí nějakou proměnit. Nám se nepovedlo ani jedno. Výkon musí být hraniční a musíte mít štěstí. To jsme neměli," uvedl mladoboleslavský kouč Jozef Weber.

Slávistický kouč Trpišovský udělal pět změn oproti úternímu úvodnímu utkání kvalifikace Ligy mistrů s Dynamem Kyjev (1:1) a z toho tři byly v obraně. Do základní sestavy nově nasadil tři letní posily beka Zeleného, záložníka Balutu a útočníka Olayinku, stopera Pokorného a dalšího zadáka Frydrycha.

Boleslav začala souboj své nejhorší obrany soutěže se slávistickým nejlepším útokem aktivně a ve třetí minutě mohla otevřít skóre. Hubínkovu tečovanou střelu však vykopl z brankové čáry Pokorný a dorážku zase vyhlavičkoval Zelený.

Slavia postupně získala převahu a ve 20. minutě měl šanci Baluta, kterého vychytal Šeda. Zeleného zakončení srazil Křapka na roh a na druhé straně po půlhodině přizvedl Komličenkovu hlavičku nad branku gólman Kolář.

Jeho protějšek mezi tyčemi Šeda pak pomohl hostům k vedení, když špatně vyběhl na centr od Ngadeua, nechal se přehlavičkovat Škodou a míč obloučkem zapadl do sítě. Slávistický kapitán si připsal třetí gól v ligové sezoně. Odpovědět mohl Hubínek, ale vystřelil vedle. Pražané do pauzy ještě dvakrát zahrozili z centru, Škoda i Olayinka však hlavičkovali vedle.

Po přestávce domácí vysunuli hru a přidali, k velkým šancím to ale nevedlo. Pražané hlídali náskok a v nezáživném a rozkouskovaném poločase tři body udrželi. I když ve třetí minutě nastavení jim pořádně zatrnulo. Po Frydrychově chybě se zjevil sám před Kolářem Konaté, mířil však vedle. V součtu s dubnovým domácím pohárem porazili slávisté Boleslav pošesté za sebou.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 34. Škoda. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Podaný. ŽK: Ladra (Boleslav). Diváci: 4932.

M. Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Král, Keresteš - Hůlka, Hubínek (82. Přikryl) - Pauschek (60. Diviš), Ladra (89. Valenta), Konaté - Komličenko. Trenér: Weber.

Slavia: Kolář - Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Zelený - Souček - Baluta, Hušbauer, Stoch (90. Bořil), Olayinka (58. Zmrhal) - Škoda (81. Tecl). Trenér: Trpišovský.