Slavia v generálce na ligu zářila, Baníku nastřílela v první půli čtyři góly

30. 1. 2022 16:20
Fotbalisté pražské Slavie v jediném utkání zimní přípravy porazili doma Ostravu 4:2. Úřadující český mistr a lídr ligové tabulky rozhodl generálku na start jarní části sezony čtyřmi góly už v úvodním dějství, kdy se trefili Petr Ševčík, Michael Krmenčík, Srdjan Plavšič a Ondřej Lingr. Za Baník v Edenu po změně stran snížili Jiří Klíma a střídající Ubong Ekpai.
Ondřej Lingr završil čtvrtým gólem skvělý výkon Slavie v první půli
Ondřej Lingr završil čtvrtým gólem skvělý výkon Slavie v první půli | Foto: Milan Kammermayer

V sestavě Slavie scházel lehce zraněný Masopust, mimo hru zůstali i brankář Kolář a stále rekonvalescenti Hovorka s Provodem. Olayinka se teprve vrací z afrického šampionátu. Baníku vedle gólmana Laštůvky chyběli Tetour a Lischka.

Červenobílí v závěru podzimní části ligové sezony jen remizovali v Ostravě 3:3, dnes ale dlouho dominovali. Skóre otevřel po úniku v 15. minutě Ševčík, následně zvýšil Krmenčík po přihrávce Plavšiče.

Srbský krajní hráč, kterého trenéři zkoušejí na levém beku, se pak prosadil sám a před přestávkou druhou asistencí v zápase připravil gól pro Lingra.

Po změně stran Baník hru opticky trochu vyrovnal. Po velkém závaru ještě rozhodčí usoudili, že míč nepřešel brankovou čáru za Mandousem, ale v 54. minutě z podobné šance už zblízka snížil Klíma.

Slavia postupně prostřídala skoro celou jedenáctku a Slezané dali ještě jeden gól. Po centru v 76. minutě zblízka doklepl Ekpai, jenž v Baníku nově hostuje z Edenu. Domácí ve velkých šancích několikrát trefili brankáře Budinského.

Slavia, která na zahraničním soustředění kvůli koronaviru v týmu soupeřů přišla o přípravné zápasy, vstoupí do jarní části sezony příští sobotu doma proti Karviné. Pátý tým ligové tabulky Baník se o den později představí v Mladé Boleslavi.

Přípravné fotbalové utkání:

Slavia Praha - Baník Ostrava 4:2 (4:0)

Branky: 15. Ševčík, 20. Krmenčík, 31. Plavšič, 42. Lingr - 54. Klíma, 76. Ekpai.

Slavia: Mandous - Bah, Ousou (61. Prebsl, 76. Madsen), Kačaraba (56. Talovjerov), Plavšič (46. Oscar) - Holeš (61. Hromada), Ševčík (61. Traoré) - Schranz (61. Sor), Madsen (61. Samek), Lingr (61. Višinský) - Krmenčík (61. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Ostrava: Budinský - Ndefe (73. Juroška), Svozil, Chlumecký, Fleišman (83. Jaroň) - Buchta (46. Ekpai), Kaloč (83. Pokorný), Budínský (46. Kuzmanovič), Falta (73. Šín) - Klíma (73. Boula), Almási (46. Koncevoj). Trenér: Galásek.