Slavia se Spartou se perou o posily: oba pražští rivalové touží po Panákovi a Haškovi

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 11. 2018 13:48
Vzájemný zápas skončil minulý týden remízou, Slavia se Spartou ovšem spolu bojují dál. Oba slavné kluby se přetahují o posily pro zimní přestupové období.
Převlékne se Filip Panák brzy do červenobílého dresu?
Převlékne se Filip Panák brzy do červenobílého dresu? | Foto: Milan Kammermayer

Zimu v Karviné s největší pravděpodobností "nepřežije". Filip Panák se podle dobře informovaného zdroje Aktuálně.cz brzy přestěhuje do hlavního města. Jenže teď jde o to, zda do Vršovic, nebo na Letnou.

Sparta za blonďatého záložníka, který před necelými dvěma týdny oslavil třiadvacáté narozeniny, údajně nabízí patnáct milionů korun, to v Edenu jsou výrazně štědřejší: do Karviné jsou ochotni poslat pětadvacet milionů.

Pro Letenské ale zase hraje skutečnost, že Panák včera podstoupil operaci kolena, přičemž zákrok svěřil do rukou sparťanských lékařů, což se v Karviné pochopitelně nesetkalo s velkým nadšením.

Filip Panák byl s přestupem do Slavie spojován už loni v létě, kdy k podpisu smlouvy chyběly pouze formality. Ovšem transfer ve stínu nablýskaných příchodů Altintopa nebo Dannyho potichu vyšuměl. Odchovanec Karviné zůstal doma, na podzim letošního roku se z nouze dokonce přesunul na pozici stopera a v obraně předváděl excelentní výkony.

"Co na stoperu předvádí, to je něco neuvěřitelného," řekl nedávno trenér Roman Nádvorník serveru Isport.cz.

Předmětem žhavého zájmu pražských S ovšem není pouze Panák, ale další třiadvacetiletá hvězda středu zálohy: Martin Hašek. Fotbalista Bohemians sice začátek podzimu promarodil po červencové artroskopii kolene, přesto po svém návratu navázal na velmi dobré výkony z minulého ročníku.

"Když jsem přišel do Bohemky, Martin už tam rok hrál. Ze strany zálohy jsem ho dal do středu, protože odjakživa byl a bude středním záložníkem a na kraji jenom suploval z toho důvodu, že Bohemka na tomto postu nikoho neměla. Určitá část fanoušků, a teď netuším jak velká, za tím hledala tlačenku," vysvětloval v rozhovoru pro Aktuálně.cz záložníkův otec a kouč Bohemians 1905 Martin Hašek.  

"Já to viděl pragmaticky. Byla jsem přesvědčený o tom, že s Martinem uprostřed budeme silnější a minulá sezona to jednoznačně potvrdila. Martin je dneska špičkový prvoligový hráč," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy