Slavia se Spartou se perou o posily: oba pražští rivalové touží po Panákovi a Haškovi

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 11. 2018 13:48
Vzájemný zápas skončil minulý týden remízou, Slavia se Spartou ovšem spolu bojují dál. Oba slavné kluby se přetahují o posily pro zimní přestupové období.
Převlékne se Filip Panák brzy do červenobílého dresu?
Převlékne se Filip Panák brzy do červenobílého dresu? | Foto: Milan Kammermayer

Zimu v Karviné s největší pravděpodobností "nepřežije". Filip Panák se podle dobře informovaného zdroje Aktuálně.cz brzy přestěhuje do hlavního města. Jenže teď jde o to, zda do Vršovic, nebo na Letnou.

Sparta za blonďatého záložníka, který před necelými dvěma týdny oslavil třiadvacáté narozeniny, údajně nabízí patnáct milionů korun, to v Edenu jsou výrazně štědřejší: do Karviné jsou ochotni poslat pětadvacet milionů.

Pro Letenské ale zase hraje skutečnost, že Panák včera podstoupil operaci kolena, přičemž zákrok svěřil do rukou sparťanských lékařů, což se v Karviné pochopitelně nesetkalo s velkým nadšením.

Filip Panák byl s přestupem do Slavie spojován už loni v létě, kdy k podpisu smlouvy chyběly pouze formality. Ovšem transfer ve stínu nablýskaných příchodů Altintopa nebo Dannyho potichu vyšuměl. Odchovanec Karviné zůstal doma, na podzim letošního roku se z nouze dokonce přesunul na pozici stopera a v obraně předváděl excelentní výkony.

"Co na stoperu předvádí, to je něco neuvěřitelného," řekl nedávno trenér Roman Nádvorník serveru Isport.cz.

Předmětem žhavého zájmu pražských S ovšem není pouze Panák, ale další třiadvacetiletá hvězda středu zálohy: Martin Hašek. Fotbalista Bohemians sice začátek podzimu promarodil po červencové artroskopii kolene, přesto po svém návratu navázal na velmi dobré výkony z minulého ročníku.

"Když jsem přišel do Bohemky, Martin už tam rok hrál. Ze strany zálohy jsem ho dal do středu, protože odjakživa byl a bude středním záložníkem a na kraji jenom suploval z toho důvodu, že Bohemka na tomto postu nikoho neměla. Určitá část fanoušků, a teď netuším jak velká, za tím hledala tlačenku," vysvětloval v rozhovoru pro Aktuálně.cz záložníkův otec a kouč Bohemians 1905 Martin Hašek.  

"Já to viděl pragmaticky. Byla jsem přesvědčený o tom, že s Martinem uprostřed budeme silnější a minulá sezona to jednoznačně potvrdila. Martin je dneska špičkový prvoligový hráč," dodal.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Sněmovna žádá vládu o další kroky proti "vyvádění" povolenek z Liberty Ostrava

Sněmovna v souvislosti s prodejem emisních povolenek z hutní firmy Liberty Ostrava žádá vládu mimo jiné o to, aby podnikla kroky proti vyvádění povolenek pro potřeby jiných společností ve skupině GFG, do níž ostravská firma spadá.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím úřadů prověřila transakce spojené s prodejem povolenek a s poskytnutým úvěrem, za který se v rámci protipandemické pomoci zaručila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) poslancům řekl, že úřady již dodržování podmínek poskytnutí úvěru i záruky za něj prověřují.

Žádosti vládě Sněmovna schválila ve svém usnesení, které na návrh Leo Luzara (KSČM) přijala v rámci projednávání informace ministra Havlíčka o situaci v ocelářském průmyslu. Debatu vyvolal nedávný prodej emisních povolenek z Liberty Ostrava jejímu sesterskému podniku v Rumunsku. Huť si v minulých letech povolenky šetřila, chce je využít k financování nezbytné modernizace. Prodej povolenek vyvolal protesty odborářů, kteří se obávali vyvádění peněz z firmy.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD) kontaktovala představitele britské vlády se žádostí o intervenci u vlastníka Liberty Ostrava ve věci dodržení slibů a závazků. Má jít o sliby a závazky dané české vládě při převzetí firmy od předchozího vlastníka. Liberty Ostrava patří od roku 2019 do Liberty Steel Group z koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty.

před 1 hodinou

Rakousko vyjádřilo Česku podporu v kauze Vrbětice, další kroky má nejprve projednat EU

Rakousko, stejně jako všechny členské státy Evropské unie, stojí solidárně za Českou republikou v souvislosti s kauzou Vrbětice. Na čtvrteční tiskové konferenci po jednání s českým ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD) v Praze to řekl šéf rakouské diplomacie Alexander Schallenberg. Další možné kroky budou podle něj nejprve probrány na zasedání Evropské rady v Bruselu.

"Nabídli jsme zcela konkrétní podporu třeba prostřednictvím rakouského velvyslanectví v Moskvě, aby bylo možné nadále udržet provoz a fungování úřadů," řekl Schallenberg. Kulhánek také poděkoval za to, že rakouští diplomaté pomáhali při vyjednávání společného stanoviska EU na podporu ČR.

Na dotaz, zda by mohlo Rakousko přistoupit i k dalším krokům typu vyhoštění pracovníků ambasády, Schallenberg odpověděl, že je důležité, aby EU hovořila jedním hlasem. "Jsme vnímáni, pokud jsme jednotní a hovoříme společně. Veškeré další kroky a opatření se budou probírat nejprve v Bruselu na zasedání Evropské rady. Pokud se takové činy staly a Česká republika jasně vysvětlí jejich pozadí, zaslouží si naši plnou solidaritu," poznamenal ministr.

Některé země, například Slovensko či pobaltské státy, vyjádřily Česku solidaritu vyhoštěním ruských diplomatů. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v neděli v České televizi uvedl, že očekává další kroky i od dalších zemí, zmínil například Británii nebo Německo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy