Slavia se Spartou se perou o posily: oba pražští rivalové touží po Panákovi a Haškovi

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 11. 2018 13:48
Vzájemný zápas skončil minulý týden remízou, Slavia se Spartou ovšem spolu bojují dál. Oba slavné kluby se přetahují o posily pro zimní přestupové období.
Převlékne se Filip Panák brzy do červenobílého dresu?
Převlékne se Filip Panák brzy do červenobílého dresu? | Foto: Milan Kammermayer

Zimu v Karviné s největší pravděpodobností "nepřežije". Filip Panák se podle dobře informovaného zdroje Aktuálně.cz brzy přestěhuje do hlavního města. Jenže teď jde o to, zda do Vršovic, nebo na Letnou.

Sparta za blonďatého záložníka, který před necelými dvěma týdny oslavil třiadvacáté narozeniny, údajně nabízí patnáct milionů korun, to v Edenu jsou výrazně štědřejší: do Karviné jsou ochotni poslat pětadvacet milionů.

Pro Letenské ale zase hraje skutečnost, že Panák včera podstoupil operaci kolena, přičemž zákrok svěřil do rukou sparťanských lékařů, což se v Karviné pochopitelně nesetkalo s velkým nadšením.

Filip Panák byl s přestupem do Slavie spojován už loni v létě, kdy k podpisu smlouvy chyběly pouze formality. Ovšem transfer ve stínu nablýskaných příchodů Altintopa nebo Dannyho potichu vyšuměl. Odchovanec Karviné zůstal doma, na podzim letošního roku se z nouze dokonce přesunul na pozici stopera a v obraně předváděl excelentní výkony.

"Co na stoperu předvádí, to je něco neuvěřitelného," řekl nedávno trenér Roman Nádvorník serveru Isport.cz.

Předmětem žhavého zájmu pražských S ovšem není pouze Panák, ale další třiadvacetiletá hvězda středu zálohy: Martin Hašek. Fotbalista Bohemians sice začátek podzimu promarodil po červencové artroskopii kolene, přesto po svém návratu navázal na velmi dobré výkony z minulého ročníku.

"Když jsem přišel do Bohemky, Martin už tam rok hrál. Ze strany zálohy jsem ho dal do středu, protože odjakživa byl a bude středním záložníkem a na kraji jenom suploval z toho důvodu, že Bohemka na tomto postu nikoho neměla. Určitá část fanoušků, a teď netuším jak velká, za tím hledala tlačenku," vysvětloval v rozhovoru pro Aktuálně.cz záložníkův otec a kouč Bohemians 1905 Martin Hašek.  

"Já to viděl pragmaticky. Byla jsem přesvědčený o tom, že s Martinem uprostřed budeme silnější a minulá sezona to jednoznačně potvrdila. Martin je dneska špičkový prvoligový hráč," dodal.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Policie v Hongkongu znovu nasadila slzný plyn, ale demonstrace slábnou

Policie v Hongkongu dnes zasáhla slzným plynem a vodními děly proti další vlně demonstrací prodemokratického hnutí. Původně pokojný povolený protest na předměstí Tuen Mun se proměnil v potyčky s policií poté, co někteří demonstranti začali házet na policisty kamení a zápalné lahve.

Nepokoje tam během odpoledne utichly a několik stovek lidí se přesunulo ke stanici Yuen Long, kde se pokojná demonstrace opět zvrhla ve střety s policií. Protestů se podle policie zúčastnilo kolem 4300 lidí, tedy několikanásobně méně, než v minulých týdnech.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy