Slavia nečekaně ztratila, Teplice ubetonovaly bod. Nedaly penaltu a pomohl jim i VAR

Aktualizováno 1. 10. 2023 17:35
Fotbalisté Slavie nečekaně ztratili v Teplicích, kde v utkání 10. kola Fortuna:Ligy jen remizovali 0:0. Domácí urputně bránili, ale neproměnili i penaltu. Když už favorit dostal míč do sítě, odvolal branku VAR. Červenobílí vyšli střelecky naprázdno poprvé v sezoně, v tabulce ztrácejí na vedoucí Spartu dva body. Mladá Boleslav porazila 2:1 Bohemians. Pardubice remizovaly v derby s Hradcem 1:1.
Ani útočník Slavie Muhamed Tijani se v Teplicích neprosadil
Ani útočník Slavie Muhamed Tijani se v Teplicích neprosadil | Foto: Milan Kammermayer

Slavia sice v prvním poločase držela míč 78 procent času, dlouze obléhala teplické pokutové území, do velkých šancí se ale přes domácí obranu dostávala jen těžko.

Až ve 34. minutě si na Holešův pas za obranu naběhl Douděra, z pravé strany však střílenou přihrávkou minul. Následně vypálil vedle také Wallem.

Tepličtí se prakticky celé úvodní dějství bránili, těsně před pauzou ovšem měli jedinečnou možnost otevřít skóre. Masopust ve vápně fauloval pronikajícího Jásira, jenže devatenáctiletý Vachoušek z nařízené penalty ve třetí minutě nastavení selhal a nechal vyniknout gólmana Mandouse.

Po poločase trenér Slavie Trpišovský nasadil místo Douděry Schranze a po jeho přihrávce ve 48. minutě přestřelil nejlepší kanonýr minulé ligové sezony Jurečka.

Pražanům se příliš nedařilo, přesto v 73. minutě dostali míč do sítě. Jurečka si po levé straně naběhl do vápna, Jurásek jeho přihrávku nezpracoval ideálně a další střídající hráč Chytil s pomocí břevna dotlačil balon za čáru.

Videorozhodčí Adámková ale po dlouhém přezkoumávání odhalila, že se míč po Chytilově střele odrazil od paty Juráska, který stál za domácím gólmanem Grigarem v ofsajdu.

V 86. minutě vypálil kousek nad Holeš. V osmé z devíti nastavených minut mohli nečekaně rozhodnout domácí, nabíhající Knapík po rohovém kopu těsně přestřelil. Z protiakce ještě mohl udeřit favorit, Chytil však po Juráskově centru a Grigarově podběhnutí hlavičkoval vedle. Teplice tak bod přece jen ubetonovaly.

Slavia sice v lize s Teplicemi už 18 utkání po sobě neprohrála, na Stínadlech ale potřetí z posledních čtyř zápasů jen remizovala.

Boleslavi vystříleli výhru bývalí hráči Bohemians

Mladoboleslavští měli proti Bohemians od začátku mírnou převahu, ale do zakončení se přes pevnou obranu vršovického mužstva nedostávali. Pouze Kubista z dálky minul branku.

Domácí ale hned první větší šanci ve 29. minutě proměnili. Fulnek nacentroval do šestnáctky a Hilál hlavou překonal Jedličku. Bahrajnský útočník druhou ligovou trefu v sezoně proti bývalému týmu neslavil. Krátce nato musel Hilál odstoupit kvůli zranění, které si způsobil ještě před gólem.

Bohemians brankáře Trmala v nezáživném úvodním poločase výrazněji neohrozili, mladoboleslavský Kušej krátce před pauzou po individuální akci přestřelil.

Středočeši mohli na začátku druhého dějství přidat pojistku, jenže Jedlička vychytal Pulkraba a následně hostující gólman vytáhl nad břevno Karafiátovu hlavičku po rohu.

Na druhé straně Hůlkův gól neplatil kvůli ofsajdu, ovšem v 60. minutě už Bohemians vyrovnali, když Kovaříkův centr zužitkoval hlavou Matoušek.

Středočeši reagovali trojnásobným střídáním a pražského soupeře na chvíli zatlačili, z největší příležitosti však kapitán Matějovský po rychlé akci Jedličku neprostřelil.

Domácí se do závěrečného náporu nedostali, přesto v 83. minuty skórovali. Ladra v souhře střídajících hráčů nacentroval před branku, bývalý útočník Bohemians Pulkrab míč lehce tečoval hlavou a připsal si druhý ligový zásah v sezoně.

Derby bez vítěze

Pardubičtí v derby místo tradiční bílé a červené nastoupili ve speciálních modro-červených dresech, které v příštím týdnu nabídne klub v charitativní dražbě. Nemohli se ale spolehnout na podporu "kotle" za bránou, někteří fanoušci kvůli sporům s vedením klubu fandili jen za branami stadionu.

Takřka domácí atmosféru tak měli díky zaplněnému sektoru hostů Královéhradečtí, kteří byli v úvodní půlhodině aktivnějším týmem. Už ve 3. minutě našel Harazim ve vápně Vašulína, jenž z bezprostřední blízkosti trefil jen gólmana Budinského. Z krkolomné pozice před bránou neuspěl ani ve 22. minutě Krejčí.

Domácí zahrozili až těsně před pauzou. Zmatky v rozehrávce vyústily v Klímovu nešťastnou přihrávku před vlastní bránu, kde Daňkovu střelu na poslední chvíli srazil na roh Ševčík. Královéhradecký stoper ale současně skluzem domácího hráče fauloval a sudí Berka po poradě s videem nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Černý, jenž vítěznými brankami rozhodl obě derby v minulé sezoně (1:0 a 3:1). Osmatřicetiletý bývalý útočník "Votroků" zaznamenal premiérový zásah v ligovém ročníku.

Hradec Králové ve třetím soutěžním utkání od návratu kouče Kotala dostal první gól a hned po změně stran mohl inkasovat podruhé. Darmovzal zakončil průnik mezi obránci nezištnou přihrávkou na Hlavatého, domácí špílmachr ovšem ve vyložené šanci minul bránu. Na druhé straně musel Budinský zasáhnout při Pilařově nebezpečné hlavičce.

Hosté se dočkali v 61. minutě, kdy si Harazim naskočil na Pilařův přetažený centr a hlavou vyrovnal. Třiadvacetiletý obránce nebo záložník dal v 62. ligovém startu druhý gól a prosadil se po takřka třech letech. "Votroci" skórovali na hřišti východočeského rivala po čtyřech soutěžních utkáních.

Bleskovou otočku mohl zařídit Vašulín, jenže Budinský jeho ránu vyboxoval. Hra se oboustranně otevřela, na poslední velkou šanci ale takřka vyprodané hlediště pardubického stadionu čekalo až do 79. minuty, kdy Bajza vytáhl skvělý zákrok proti Sychrově obstřelu.

10. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Caletka - Adámková (video). ŽK: Beránek, Hora - Holeš, Oscar, Köstl (asistent trenéra). Diváci: 15.193.

Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Mičevič (59. Trubač) - Radosta, Knapík, Jukl, Havelka, Beránek - Jásir (90.+2 Dramé), Vachoušek (85. Hora). Trenér: Frťala.

Slavia: Mandous - Masopust, Ogbu, Holeš - Douděra (46. Schranz), Zafeiris, Oscar, Provod (86. Van Buren) - Jurečka (90.+3 Tomič), Wallem (58. Jurásek) - Tijani (58. Chytil). Trenér: Trpišovský.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky: 29. Hilál, 84. Pulkrab - 60. Matoušek. Rozhodčí: Hocek - Machač, Hádek - Zelinka (video). ŽK: Mužík (Bohemians). Diváci: 3331.

Ml. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Kubista (65. Poulolo), Matějovský (90.+1 Šimek) - Kušej, Mareček (65. Ladra), Solomon (65. Jawo) - Hilál (34. Pulkrab). Trenér: Kulič.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Hybš - Dostál (59. Mužík), Jánoš (59. Puškáč), Hrubý (87. Necid), Kovařík - Smrž - Prekop (72. Kozák), Matoušek (72. Vondra). Trenér: Veselý.

FK Pardubice - FC Hradec Králové 1:1 (1:0)

Branky: 44. Černý z pen. - 61. Harazim. Rozhodčí: Berka - Vlček, Vyhnanovský - Petřík (video). ŽK: Icha - Ševčík, Kodeš. Diváci: 4530.

Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Kukučka, Surzyn - Darmovzal - Matoušek (63. Pikul), Hlavatý, Daněk, Sychra (80. Míšek) - Černý (70. Krobot). Trenér: Kováč.

Hradec: Bajza - Klíma, Ševčík, Čihák, Horák - Kodeš, Dancák - Harazim, Krejčí (90. Kučera), Pilař (86. Juliš) - Vašulín (84. Hais). Trenér: Kotal.