Sedm gólů za dva zápasy je prý málo. Máme stále nízkou efektivitu, trápí Kotala

ČTK ČTK
3. 6. 2020 23:13
Přestože fotbalisté Sparty porazili v 27. kole první ligy Teplice 3:0 a v součtu s předchozím duelem v Karviné nastříleli v posledních dvou zápasech sedm branek, není trenér Václav Kotal spokojený s efektivitou svých svěřenců. Podle něj hráči proti Severočechům vytěžili z celkového počtu střel málo gólů. Kotalovi chyběl větší hlad po kvalitnějším fotbale.
Václav Kotal v zápase 23. kola Sparta - Zlín
Václav Kotal v zápase 23. kola Sparta - Zlín | Foto: Milan Kammermayer

Sparťané v předchozím kole zvítězili v Karviné 4:1. "Naším cílem bylo po utkání v Karviné zopakovat výkon a potvrdit to i výsledkem. To druhé se nám podařilo, vyhráli jsme 3:0, ale přece jenom v Karviné jsme ve druhé půli podali lepší výkon. Trošku mi chyběl větší hlad po kvalitnějším fotbale, i když samozřejmě vítězství si ceníme," řekl na videokonferenci Kotal.

"Je to pěkný výsledek, ale pořád máme na čem pracovat. Hlavně v přechodové fázi hrozně spěcháme, místo abychom si vytvořili správnou pozici na průnikovou přihrávku a na zakončení," uvedl sedmašedesátiletý rodák z Náchoda.

Pražané rozhodli o výhře proti Teplicím už v prvním poločase, kdy vstřelili všechny tři branky. "Těší mě, že jsme dali dost gólů, ale zase jsme měli 25 střel. Efektivita je pořád na můj vkus málo, myslím si, že gólu jsme mohli dát víc. Kvalitnější mužstvo v útočné fázi než Teplice by ty chyby, které jsme udělali v přípravných kombinacích, dokázalo potrestat," prohlásil Kotal.

"Povedlo se nám udržet nulu, to kvituju. Nula je pro mě důležitá, ale víc mě zajímá způsob hry, zakládání útoků a připravit si předfinální a finální situaci," řekl bývalý kouč Jablonce, Hradce Králové a Brna.

Místo Benjamina Tetteha nasadil na hrot útoku Libora Kozáka, který se dvakrát zapsal mezi střelce. "Tetteh měl v posledním utkání tři čtyři gólové šance, ale neproměnil je. Tím, že Teplice hrají z bloku, to znamená na vlastní polovině, jsme nechali křídla tak, jak jsme končili v Karviné, Hložek zprava a Karlsson zleva. Předpokládali jsme, že budou chodit centry ze stran, což se potvrdilo. Jsem rád, že to tam Liborovi dvakrát spadlo," konstatoval Kotal.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Soud otevřel cestu k přeměně tureckého chrámu Hagia Sofia na mešitu

Chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), což je dominanta Istanbulu, kterou každoročně navštíví miliony turistů, se zřejmě bude moci přeměnit zpět na mešitu. Soud v Turecku totiž rozhodl, že v roce 1935 se z ní stalo muzeum protiprávně. Informuje o tom agentura Reuters i opoziční turecký server Ahval. Reuters se odvolává na své zdroje, Ahval cituje novináře provládního deníku Hürriyet.

Podle novináře Abdulkadira Selviho, který má podle serveru Ahval dobré kontakty na vládní úřady, soud už možnost přeměny na mešitu schválil a verdikt oznámí v pátek, až pod ním budou všechny potřebné podpisy. Soud přezkoumával přeměnu chrámu Boží moudrosti z mešity na muzeum, jímž se tato symbolická památka stala v rámci sekulárních reforem zakladatele moderního tureckého státu Mustafy Kemala Atatürka.

Monumentální chrám postavený v šestém století, v němž byli korunováni byzantští císařové, se změnil v mešitu po dobytí Konstantinopole (dnešní Istanbul) osmanskými vojsky v roce 1453. Nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám Turecka a od roku 1985 je i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy