Sportovní ředitel Jiří Sabou musí za nevhodné chování k sudím zaplatit 15 tisíc korun a generální manažer Richard Jukl o pět tisíc méně.
Od této sezony platí přísnější pravidla pro přístup do prostoru hřiště. Členové vedení klubů a další osoby bez povolení pro vstup musejí odejít nejpozději 10 minut před výkopem a vrátit se mohou až pět minut po závěrečném hvizdu. LFA úpravou zareagovala na nevhodné chování některých funkcionářů.
Královéhradecké vedení nové pravidlo nedodrželo a dostalo se do kontaktu s rozhodčími o poločase. "Votroci" tím porušili povinnosti pořadatele. Podle médií se funkcionáři vypravili za videorozhodčími v přenosovém voze.
Zástupcům vedení klubu se nelíbilo, že sudí Tomáš Klíma na konci 28. minuty neodpískal penaltu po souboji domácího Matěje Ryneše s Janem Sýkorou a po následném protiútoku naopak vyloučil Vojtěcha Smrže.
Komise rozhodčích se postavila za sudího a uvedla, že pokutový kop neodpískal správně, neboť se Ryneš dopustil útočného faulu na Sýkoru a teprve poté přes něj přepadl.
Východočeši nakonec v oslabení prohráli 1:2.
"Disciplinární komise považuje jakoukoliv nedovolenou interakci mezi funkcionáři klubu a rozhodčími v průběhu utkání za nepřijatelnou, a to včetně přenosového vozu VAR (videorozhodčího)," uvedl v komuniké předseda disciplinárky Richard Baček.
"Ze strany pořádajícího klubu je třeba zabránit bezprostřednímu kontaktu představitelů klubů s delegovanými osobami. Jedná se o disciplinární přečin, který disciplinární komise pokládá za závažný," doplnil.
Zlínský klub musí za výtržnosti fanoušků při utkání v Ostravě zaplatit pokutu 60 tisíc korun. Baník dostal souhrnný trest 55 tisíc korun za to, že jeho příznivci v zápasech s Olomoucí a Zlínem použili pyrotechniku.
Zbrojovka Brno za nepřístojnosti fanoušků v jednom z uplynulých duelů zaplatí 30 tisíc korun stejně jako pražská Sparta, Sigma Olomouc dostala pokutu o 10 tisíc nižší. Po derby B-týmů mezi Slavií a Spartou v druhé lize uložila komise Letenským trest ve výši 20 tisíc korun, klubu z Edenu pak 15 tisíc.