Křetínský byl o pauze za rozhodčími. Hrozí mu pokuta i "fotbalově prospěšná činnost"

Aktualizováno 3. 4. 2023 12:33
Fotbalová Sparta má problém. Její vlastník Daniel Křetínský byl totiž v neděli o poločase utkání Fortuna:Ligy s Brnem v kabině sudích. Tedy v místech, kde nemá podle řádů rozhodně co dělat. Letenský klub se k tomu stále nevyjádřil.
Daniel Křetínský
Daniel Křetínský | Foto: ČTK

Podle hlavního arbitra zápasu Marka Radiny, který nezvyklou návštěvu zanesl do zápisu, Křetínský "slušnou formou požádal o vysvětlení dvou herních situací".

Letenští o přestávce vedli nad soupeřem těsně 2:1, ve druhé půli, tedy po Křetínského pobytu v šatně sudích, ještě jednu branku přidali.

"O poločasové přestávce vstoupil do kabiny rozhodčích pan Daniel Křetínský v doprovodu hlavního pořadatele. Slušnou formou požádal o vysvětlení dvou herních situací a následně kabinu rozhodčích opustil," vylíčil Radina dění.

Na co konkrétně se jeden z nejbohatších mužů Česka ptal, neuvedl. Mohlo jít o situaci před prvním gólem, kterým se Brno dostalo do vedení.

Padl totiž z hraniční situace, asistent sudího však ofsajd nemával a žádný z televizních záběrů neprokázal, že by šlo o zjevné pochybení.

Poté, co Sparta otočila na 2:1, se trefil ještě domácí Tomáš Čvančara. Jeho zásah ale neplatil, Radina odpískal ruku, i když ani tady kamery neodhalily, zda útočník horní končetinou zahrál, či ne.

Předseda disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) Richard Baček potvrdil, že se jeho "úřad" bude případem zabývat. Podle disciplinárního řádu LFA hrozí Křetínskému zákaz činnosti až na tři měsíce nebo "výkon fotbalově prospěšné činnosti, popřípadě i peněžitá pokuta až do výše 50 tisíc korun".

Podobný prohřešek řešila disciplinárka v létě 2021, kdy za sudími o pauze duelu s Bohemians zašel jablonecký šéf Miroslav Pelta.

Údajně se byl omluvit za chování tehdejšího trenéra severočeského klubu Petra Rady. Jablonec tehdy prohrával 0:1, po změně stran vybojoval alespoň remízu 2:2.

Pelta následně od disciplinárky žádný trest nedostal, klub zaplatil 100 tisíc korun za špatnou pořadatelskou službu…

"Komise rozhodčích zároveň tímto prohlášením vyzývá všechny fotbalové funkcionáře, aby dodržovali fotbalové normy a také se vyhnuli všem neoficiálním kontaktům s rozhodčími tak, aby nebyl poškozován český fotbal," uvedla tehdy komise rozhodčích v komuniké.