Mimořádná zpráva

Kangova budoucnost ve Spartě? Někdy nám hru kazí, prohlásil kouč Jílek

Sport Sport
8. 12. 2019 21:15
S deseti góly je nejlepším střelcem fotbalové Fortuna:Ligy, klíčovou trefou přispěl i k dnešnímu vítězství 5:2 nad Mladou Boleslaví. Přesto není jisté, že záložník Guélor Kanga ve Spartě zůstane.
Jak dlouho bude ještě Guélor Kanga středobodem sparťanské hry?
Jak dlouho bude ještě Guélor Kanga středobodem sparťanské hry? | Foto: Milan Kammermayer

Devětadvacetiletému gabonskému záložníkovi končí v létě na Letné smlouva a podle zákulisních informací nejeví ani jedna strana příliš chuti k jejímu prodloužení.

"Bavíme se o tom s Tomášem Rosickým," přiznal po duelu s Boleslaví trenér Sparty Václav Jílek, že se sportovním ředitelem klubu mluví o tom, co s Kangou dál. "V tuhle chvíli nedokážu říct nic konkrétního," dodal kouč letenského souboru.

Pokud má Kanga den, dokáže na trávníku velké věci, je mu však také často vyčítán nedostatek elánu k plnění defenzivnějších úkolů.

"Vidíte, že jsou zápasy, kdy nám Kanga hru trošičku kazí ve smyslu laciných ztrát a z toho pramenících branek soupeřů," prohlásil Jílek po utkání s Mladou Boleslaví.

"Na druhou stranu je to rozdílový hráč. Dneska se projevil v tom druhém světle a zahrál velmi dobrý zápas," doplnil sparťanský trenér.

Je možné, že Sparta bude chtít afrického středopolaře prodat už v zimě, aby za něho aspoň něco utržila.

Kanga naopak může chtít ve Spartě zůstat až do konce kontraktu, aby za něho případný nový zaměstnavatel nemusel platit odstupné a hráč si mohl přijít na solidní bonus za podpis smlouvy s novým klubem.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Poláci dali zelenou rozšíření dolu Turów, Češi je chtějí žalovat u Evropské komise

Poláci otevřeli cestu k plánovanému rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Před týdnem vydalo regionální ředitelství ochrany životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA, kterým se záměrem souhlasilo, a to navzdory námitkám z české strany. Na úterním jednání o tom Zastupitelstvo Libereckého kraje informoval radní pro životní prostředí Jiří Löffelmann (Starostové pro Liberecký kraj). Liberecký kraj je podle něj připraven využít všech možností, jak se bránit.

Liberecký kraj už podal stížnost k Evropské komisi, postup Polska považuje za nezákonný. Poláci s českou stranou nespolupracují a nesouhlas České republiky i veřejnosti s rozšířením těžby se snaží obejít. Liberecký kraj a obce a města v pohraničí zároveň sbírají podpisy pod petici za záchranu pitné vody určenou Evropskému parlamentu. Podepsat ji lze i na stránkách www.stopturow.cz.

před 38 minutami

Štafeta dorostenců získala na juniorském MS v biatlonu stříbro

Česká biatlonová výprava se zásluhou štafety dorostenců dočkala na juniorském mistrovství světa ve švýcarském Lenzerheide první medaile. Postarali se o ni Ondřej Mánek, Josef Kabrda a Jonáš Mareček, kteří si doběhli pro stříbro v závodě na 3×7,5 kilometru.

Čeští mladíci navázali na své předchůdce z roku 2018, kdy v Estonsku skončili druzí Vítězslav Hornig, Tomáš Mikyska a Mikuláš Karlík. Zlato dnes získali Norové, bronz Rusové.

V juniorské kategorii se zatím o nejlepší český výsledek postarala Tereza Vinklárková pátým místem ve vytrvalostním závodu na 12,5 km. Dorostenec Mareček doběhl na stejné distanci čtvrtý. Šampionát potrvá do neděle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy