"Je to blázen." Šéf Slavie Tvrdík fandil v kotli, aby upozornil na podmínky

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 4. 2. 2023 23:10
Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík fandil při utkání v Pardubicích přímo z kotle pražského týmu, který na nově zrekonstruovaném Stadionu Arnošta Košťála vyhrál 2:0. Brankář Ondřej Kolář za to svého tchána pochválil.
Jaroslav Tvrdík.
Jaroslav Tvrdík. | Foto: Milan Kammermayer

Slavii v Pardubicích podpořil přímo z "kotle" předseda představenstva Jaroslav Tvrdík spolu se zraněným obráncem Janem Bořilem. Bývalý ministr obrany před zápasem zkritizoval na twitteru podobu sektoru pro hostující příznivce, který je obehnaný pletivem a sítí.

"Když jsem se dozvěděl, že tam půjde, tak jsem říkal, že je blázen, že tam bude stát v takové zimě. Je to super vůči našim fanouškům. Ukazujeme, že jsme rodinný klub. Že tam šel, je krásné gesto. Moc si ho vážím a myslím si, že i ostatní lidi," mínil Kolář, který si loni v září vzal Tvrdíkovu dceru Janu.

K Tvrdíkově gestu se vyjádřil i trenér Slavie Jindřich Trpišovský. "Říkal jsem mu, že bude mít blbý výhled a že je to škoda, že z fotbalu moc mít nebude, což mi po zápase potvrdil. Zase je dobré, že si to vyzkoušel. Možná je to návod pro některé jiné lidi, aby si to vyzkoušeli, jestli jsou tyhle věci nutné. Važme si lidí, kteří chodí na fotbal, ať mají komfort. Samozřejmě se pak podle toho musí chovat, to je zase jiná otázka. Upřímně, kdybych šel na fotbal, tak bych si tohle místo určitě nevybral," konstatoval někdejší kouč Žižkova či Liberce.

Nový domov východočeského klubu ale slávisté ocenili.

"V první řadě chci Pardubicím pogratulovat ke stadionu. Zaslouží si ho, za každou novinku v českém fotbale jenom dobře. Byl jsem tady naposledy před víc než 20 lety na Xaverově ve druhé lize. Zdeněk Houštecký (Trpišovského současný asistent ve Slavii) dal gól na 2:2, což byl zázrak, moc jich nedal. Martin Třasák, náš kondiční trenér, proti němu hrál levého beka. Vypadá to tu úplně jinak než tehdy," uvedl Trpišovský.

"Jezdil jsem do Pardubic dlouhodobě, když ještě tady byl Martin Svědík (nynější trenér Slovácka) ve třetí lize. Je super, že Pardubice jsou dneska v lize a že mají stadion. Je to druhá nejlepší zpráva dneška po tom, že jsme vyhráli," doplnil Trpišovský.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy