Já a kapitán? Bránil jsem se, říká Bořil. Vytáhl sis největší sirku, smál se Ševčík

Jan Bořil a Petr Ševčík, to jsou dva muži, jejichž jména budou spojena s posledním krokem Slavie k obhajobě mistrovského titulu. Prvně jmenovaný dovedl červenobílé k triumfu jako kapitán, blonďatý záložník svým gólem klíčovou bitvu s Plzní rozhodl.
Jan Bořil | Video: O2 TV Sport

"Věděli jsme, že poslední krok bude strašně těžký, že se na nás Plzeň připraví. A že budeme hrozně nervozní, což se potvrdilo," přiznal se v pozápasovém rozhovoru Bořil.

Podle devětadvacetiletého obránce Slavia znovu dokázala, že je v lize nejlepší. "Jsem rád, že jsme to proti Plzni stvrdili, ukázali jsme, že jsme první a že jsme mistři."

Bořil přebral kapitánskou pásku po Milanu Škodovi, který v zimě zamířil do tureckého Rizesporu. "Vytáhl si největší sirku," smál se mu Ševčík. "Byli jsme celou sezonu pod strašným pod tlakem a bylo to znát v kabině. Bál jsem se převzít pásku, dlouho jsem se tomu bránil, ale potom, co mě trenéři a hráči zvolili, tak nebylo zbytí a jsem rád, že jsem mohl dotáhnout kluky a Slavii k titulu," dodal Bořil.

Pro jeho parťáka Ševčíka to je konečně plnohodnotný titul, v minulé sezoně odehrál ve Slavii jen jaro, nyní za sešívané odkopal dvacet zápasů a na obhajobě se podílel čtyřmi brankami a šesti asistencemi.  

"Jednoznačně nejlepší sezona, loni jsem si titul tolik neužil, ale teď jsem hrál celou sezonu s týmem," zářil šikovný záložník.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Událost vyšetřuje policie.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy