Hradec Králové má smlouvu pro zájemce o vstup do fotbalu

ČTK ČTK
26. 6. 2018 20:00
Nový podílník by do hradeckého fotbalu měl přinést minimálně 20 milionů korun ročně. Loňská jednání města s potenciálními partnery zkrachovala.
Hradecký stadion.
Hradecký stadion. | Foto: ČTK

Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové dnes schválili smlouvu pro případné strategické partnery městského druholigového klubu FC Hradec Králové.

Smlouva stanovuje i finanční podmínky pro vstup strategického partnera a podíl města na financování klubu. Město nabízí zájemcům odkup 50 procent klubu a žádá od nich příspěvek 20 milionů korun ročně. Smlouva vychází z akcionářského a finančního modelu extraligového hokejového klubu Mountfield HK, v němž po 50 procentech akcií drží Hradec Králové a společnost Mountfield.

Loni na jaře město jednalo s několika zájemci o vstup do fotbalu, ale jednání nakonec skončila bez výsledku. Nejdál se dostala jednání s bývalým fotbalovým reprezentantem Ivo Ulichem a skupinou na něj napojených tří podnikatelů. Zastupitelé ale jejich vstup do klubu loni v červnu odmítli. Podnikateli navržená smlouva byla podle nich pro město nevýhodná.

"Předchozí výběr strategického partnera do fotbalového klubu dával mnoho možností a variant spolupráce, ale jejich posouzení a hodnocení bylo v rámci diskuse zastupitelů velmi komplikované," uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich. Město proto nyní zvolilo opačný postup, kdy si předem stanovilo základní pravidla a podmínky.

Zastupitelé dnes schválili univerzální smlouvu, která bude nabízena jednotlivým zájemcům o majetkový vstup do FC Hradec Králové.

"Smlouva předpokládá odkup 50 procent akcií klubu a každoroční dotaci strategického partnera na financování činnosti klubu ve výši 20 milionů korun," řekl Vedlich. Město se smlouvou zavazuje dotovat činnost A týmu částkou 13,9 milionu korun, dalších 18,5 milionu přispěje na mládežnické kategorie a dokrytí ztráty z provozování fotbalových stadionů.

Zastupitel a fotbalový trenér Ladislav Škorpil se k nalezení strategického partnera pro fotbal dnes vyjádřil skepticky. "Strategický partner nám může spadnout jen z nebe. Teď čekáme, jestli spadne. A chceme být připraveni, až spadne," řekl.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 2 hodinami

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy