Chramosta zachránil Jablonci remízu v derby. Slovácko i Olomouc uspěly venku

15. 4. 2023 17:59
Podještědské derby v rámci 27. kola Fortuna:Ligy skončilo smírně, Jablonci zachránil remízu 1:1 s Libercem gól kanonýra Jana Chramosty. Olomouc vyhrála ve Zlíně, podobně jako Slovácko v Teplicích.
Jan Chramosta.
Jan Chramosta. | Foto: ČTK

Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 27. kole první ligy ve Zlíně 1:0 brankou Juraje Chvátala z 18. minuty. Sigma vyhrála po dvou utkáních a upevnila si šesté místo v tabulce, znamenající účast v nadstavbové skupině o titul. Na sedmý Jablonec má šestibodový náskok. Zlín prohrál třetí z posledních čtyř zápasů nejvyšší soutěže a zůstal předposlední o skóre před šestnáctými Pardubicemi, které mají utkání k dobru.

Slovácko zvítězilo na hřišti Teplic 3:1 a po třech utkáních naplno bodovalo. Celek z Uherského Hradiště poslal do vedení v 26. minutě Milan Petržela a druhou branku přidal v 49. minutě Jan Kalabiška. Severočeši, kteří hráli takřka celý druhý poločas bez vyloučeného Tomáše Vondráška, snížili v 63. minutě zásluhou proměněné penalty Matěje Hybše. Skóre uzavřel v 84. minutě střídající Filip Vecheta.

Slovácko potvrdilo, že se mu proti Teplicím daří, a v nejvyšší soutěži soupeře zdolalo pošesté za sebou. V tabulce se bodově dotáhlo na čtvrté Bohemians 1905, kteří mají k dobru nedělní duel s Mladou Boleslaví. "Skláři" neuspěli po předchozích dvou výhrách a zůstávají na 14. místě.

Jablonečtí fotbalisté remizovali doma s Libercem 1:1. V šedesátém podještědském derby v samostatné nejvyšší soutěži poslal hosty do vedení v 60. minutě Mohamed Doumbia. Devět minut před koncem vyrovnal Jan Chramosta svou třináctou brankou v sezoně. Jablonec tak svého severočeského souseda neporazil ve čtvrtém ligovém utkání po sobě a v neúplné tabulce je sedmý, Liberci patří desátá příčka.

27. kolo první fotbalové ligy:

Trinity Zlín - Sigma Olomouc 0:1 (0:1)

Branka: 18. Chvátal. Rozhodčí: Berka - Vlček, Hádek. ŽK: Didiba - Sláma. Diváci: 2257.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Hlinka, Bartošák (46. Slončík) - Vukadinovič (63. Dramé), Didiba (82. Reiter), Hrubý, Čanturišvili - Balaj (63. Kovinič), Kozák (46. Fantiš). Trenér: Vrba.

Olomouc: Macík - Chvátal, Pokorný, Beneš, Sláma (83. Greššák) - Pospíšil, Ventúra - Zorvan (72. Zifčák), Breite (72. Zmrzlý), Navrátil (83. Vodháněl) - Chytil (90.+2 Vaněček). Trenér: Jílek.

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 81. Chramosta - 60. Doumbia. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Hurych - Adámková (video). ŽK: Polidar - Frýdek, Olatunji. Diváci: 3211.

Jablonec: Hanuš - Martinec, Král, Souček (76. Černák) - Šulc, Považanec, Hübschman, Polidar - Jovovič (83. Ikaunieks) - Sejk, Chramosta. Trenér: Horejš.

Liberec: Vliegen - Ndefe, Plechatý, Purzitidis - Fukala (75. Preisler), Červ, Frýdek (75. Valenta), Doumbia, Ghali (87. Kozák) - Rondič (71. Tupta), Olatunji. (87. Rabušic). Trenér: Kozel.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 1:3 (0:1)

Branky: 63. Hybš z pen. - 26. Petržela, 49. Kalabiška, 84. Vecheta. Rozhodčí: Všetečka - Ratajová, Slavíček - Batík (video). ŽK: Mičevič, Gning - Trávník, Kudela, Kim Sung-pin. ČK: 46. Vondrášek (Teplice). Diváci: 2630.

Teplice: Grigar - Mareček (53. Hora), Chaloupek, Mičevič - Vondrášek, Trubač (85. Čičovský), Jukl, Urbanec (63. Hyčka), Hybš - Fila (53. Jásir), Gning (85. Sy). Trenér: Frťala.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Trávník (53. Kudela), Havlík - Petržela (73. Holzer), Mihálik (73. Vecheta), Sinjavskij (90.+4 Juroška) - Šašinka (73. Kim Sung-pin). Trenér: Svědík.