Chorý je v ráži, v přípravě srazil ukrajinský Kryvyj Rih dvěma góly

28. 1. 2024 18:17
Fotbalisté Plzně porazili ukrajinský tým Kryvyj Rih 3:0, vyhráli i druhý zápas na soustředění ve Španělsku a celkově páté utkání zimní přípravy. Dvě branky vstřelil útočník Tomáš Chorý, jednou se za Viktorii prosadil obránce Robin Hranáč. Vyhrocený duel nedohrál plzeňský krajní obránce Cadu, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.
Tomáš Chorý
Tomáš Chorý | Foto: Tomáš Liška

Chorý ve 12. minutě otevřel skóre střelou zblízka, ve 24. minutě devětadvacetiletý útočník zvýšil hlavou. Navázal tak na svůj gól ve čtvrteční přípravě s budapešťským Ferencvárosem (3:1).

Krátce po změně stran zvýšil stoper Hranáč hlavičkou po rohu. V 72. minutě byl vyloučen Brazilec Cadu. Západočeši zakončí soustředění ve čtvrtek zápasem s dánským Aarhusem.

Pardubice na úvod herního kempu ve Španělsku zdolaly norské Tromsö 1:0 brankou Vojtěcha Patráka z 51. minuty. Východočeši v generálce na jarní část ligové sezony nastoupí v pátek proti Odense.

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:

Viktoria Plzeň - Kryvyj Rih 3:0 (2:0)

Branky: 12. a 24. Chorý, 48. Hranáč. ČK: 72. Cadu (Plzeň).

Sestava Plzně:

I. poločas: Tvrdoň - Dweh, Hejda, Paluska - Kopic, Červ, Valenta, Cadu - Šulc - Chorý, Vydra.

II. poločas: Tvrdoň - Řezník, Hranáč, Jemelka - Havel (64. Cadu), Kalvach, Valenta, Traoré, Souaré - Mosquera, Kliment. Trenér: Koubek.

FK Pardubice - Tromsö 1:0 (0:0)

Branka: 51. Patrák.

Základní sestava Pardubic: Budinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Chlumecký - Kissiedou, Vacek, Hlavatý, Daněk - Krobot, Černý. Trenér: Kováč.