Baroš se kaje. Útočník se omluvil za své chování i rozhodčím, na které vulgárně řval

ČTK ČTK
3. 10. 2018 15:18
Hvězdný fotbalista Baníku přiznal, že neudržel emoce poté, co cítil křivdu. Trvá však na tom, že protihráče nefauloval úmyslně.
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Fotbalista Ostravy Milan Baroš se omluvil za své chování v nedělním utkání se Slavií Praha. Šestatřicetiletý kapitán Baníku byl po čtvrthodině vyloučen za faul na hostujícího Tomáše Součka, což ho vyprovokovalo k vulgárním verbálním výpadům na adresu rozhodčích Berky a Proskeho.

"Mrzí mě, jak jsem reagoval, a chtěl bych se rozhodčím Ondřeji Berkovi a Zbyňkovi Proskemu za svá slova omluvit. Bohužel jsem neudržel emoce plynoucí z náročnosti zápasu a pocitu velké křivdy, s níž jsem se zkrátka v dané chvíli nedokázal vyrovnat," uvedl Baroš na klubových stránkách.

Odmítl však, že by do souboje se Součkem šel s úmyslem zranit protihráče, jak mu bylo po utkání z některých stran podsouváno. "To, že jsem se před soubojem díval na něj a ne na míč, plynulo z toho, že jsem věděl, kam asi míč přistane, a chtěl jsem mu jít do těla, aby míč propadl. On bohužel do souboje proti mému předpokladu nakonec nešel, a proto ten zákrok vypadal, jak vypadal. Nic zákeřného v tom z mé strany nebylo. Přesto jsem měl mnohem lépe zvládnout svou následnou reakci. Výroky, kterých jsem se dopustil, mě skutečně mrzí. A omlouvám se za ně," uvedl Baroš.

Baník i bez vyloučeného Baroše v desíti Slavii porazil 2:1, ostravský útočník byl na čtvrtek předvolán k disciplinární komisi.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy