Kanga stále váhá s podpisem, Kotalovi chyběli i další. Tak Sparta začala přípravu

Příprava fotbalistů Sparty.
Fotbalisté Sparty mají za sebou hektické dny. Poté, co byli všichni negativně testováni na covid-19 a podstoupili funkční testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu, vyběhli v pátek odpoledne na Strahov, kde absolvovali trénink.
Trenér Václav Kotel, který s týmem prožil poměrně úspěšný závěr minulého ročníku, neměl k dispozici kompletní kádr - jen 15 fotbalistů do pole a k tomu brankáře.
Zřejmě nejvíc se řeší absence Guélora Kangy, který má na stole návrh smlouvy, ale s podpisem váhá. V pátek na hřišti chyběla také ofenzivní posila z Bulharska Martin Minčev, jemuž zkomplikovaly cestu do Prahy problémy s omezením v letecké dopravě.
Naopak se představil Dávid Hancko. Hostování z Fiorentiny mu vyprší až koncem července. Existuje naděje, že zůstane. Přestup Sparta řeší.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
24. 7. 2020 18:41
Podívejte se, jak fotbalisté pražské Sparty odstartovali svou přípravu na příští sezonu.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější od vzniku Česka

Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterním zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta. Předběžný odhad statistiků z počátku února s poklesem o 5,6 procenta za celý loňský rok počítal. Meziroční propad v posledním čtvrtletí odhadovali statistici na pět procent a mezikvartální nárůst na 0,3 procenta.

"Výkon české ekonomiky v minulém roce klesl o 5,6 procenta, nejvíce v novodobé historii. Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet. Na straně poptávky byly podle něj hlavním faktorem nižší investice a spotřební výdaje domácností.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 49 minutami

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy