Kanga stále váhá s podpisem, Kotalovi chyběli i další. Tak Sparta začala přípravu

Příprava fotbalistů Sparty.
Fotbalisté Sparty mají za sebou hektické dny. Poté, co byli všichni negativně testováni na covid-19 a podstoupili funkční testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu, vyběhli v pátek odpoledne na Strahov, kde absolvovali trénink.
Trenér Václav Kotel, který s týmem prožil poměrně úspěšný závěr minulého ročníku, neměl k dispozici kompletní kádr - jen 15 fotbalistů do pole a k tomu brankáře.
Zřejmě nejvíc se řeší absence Guélora Kangy, který má na stole návrh smlouvy, ale s podpisem váhá. V pátek na hřišti chyběla také ofenzivní posila z Bulharska Martin Minčev, jemuž zkomplikovaly cestu do Prahy problémy s omezením v letecké dopravě.
Naopak se představil Dávid Hancko. Hostování z Fiorentiny mu vyprší až koncem července. Existuje naděje, že zůstane. Přestup Sparta řeší.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
24. 7. 2020 18:41
Podívejte se, jak fotbalisté pražské Sparty odstartovali svou přípravu na příští sezonu.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy