Češi z Norimberku sahali po vítězství. Jarolím vyloučen

Norimberk-Bayern 1:1, Hamburk-Bielefeld 1:1
David Jarolím z Hamburku byl v 26. kole Bundesligy vyloučen.
David Jarolím z Hamburku byl v 26. kole Bundesligy vyloučen. | Foto: Reuters

Norimberk - V bavorském derby hostil předposlední Norimberk se třemi českými fotbalisty v základní sestavě Bayern Mnichov, vedoucí celek Bundesligy.

V bráně domácích se po delší době objevil Jaromír Blažek, způsobeno to bylo nemocí jeho konkurenta Daniela Klewera. Po zranění se vrátil také kapitán Tomáš Galásek.

Ač tomu postavení v tabulce neodpovídalo, diváci viděli vyrovnané a velmi kvalitní utkání. V prvním poločase byli hráči Norimberku dokonce nebezpečnějším týmem.

Prosadit se ovšem dokázali až minutu před přestávkou, když se nádherně trefil záložník Misimovič. Ten vystřelil po Saenkově přihrávce vnějším nártem a Oliver Kahn mohl pouze sledovat, jak míč plachtí do horního roku jeho brány.

Wolfsburg zachránil Krzynowek. Šimůnek hrál celý zápas

Do druhého poločasu vystřídal Podolski dalšího německého reprezentanta Kloseho a Bayern začal mít navrch. V 55. minutě byl blízko vyrovnání právě Podolski, který ale po Ribéryho přihrávce trefil pouze tyč Blažkovy brány.

Navýšit skóre Norimberku mohl na druhé straně Koller, k němuž se dostal míč po kiksu obrany Bayernu. Český útočník byl šancí zřejmě hodně překvapen a jeho střelu dokázal zkrotit gólman Kahn.

Postupem času získavali hráči vedoucího celku Bundesligy stále větší převahu a domácí odolávali jen díky spolehlivému Blažkovi v bráně.

Ten odolával až do 81. minuty, když přišla nechytatelná střela Podolského, kterému přihrával opět Ribéry. Nerozhodným výsledkem už utkání skončilo, a Norimberk tak zůstává stále na sestupové pozici. Pokud zítra zaboduje Chotěbuz v domácím utkání s Herthou Berlín, klesne dokonce na poslední příčku tabulky.

Jarolím vyloučen

Zaváhání Bayernu nedokázal využít žádný z jeho pronásledovatelů. Hamburk také pouze remizoval, Brémy a Leverkusen dokonce prohrály.

Na ztrátě bodů druhého Hamburku se podepsal zejména český reprezentant David Jarolím, který byl v 66. minutě vyloučen. Jeho tým krátce poté inkasoval a do konce zápasu již dokázal pouze vyrovnat.

Celý zápas odehrál v dresu Frankfurt Martin Fenin, gólově se však ani tentokrát neprosadil. Utkání na hřišti Leverkusenu rozhodl vlastní gól domácího Kiesslinga.

V poslední minutě pak ještě pečetil na konečných 2:0 Matzios. Frankfurt se tak vyhoupl na šestou příčku tabulky a na místa zaručující postup do pohárů mu chybí dva body.

Bochum - Dortmund 3:3
Branky: 3. Dabrowski, 9. a 42. Auer - 37. Kehl, 39. Petrič, 65. Tinga

Hamburk - Bielefeld 1:1