Wolfsburg zachránil Krzynowek. Šimůnek hrál celý zápas

28. 3. 2008 22:37
Rostock - Wolfsburg 0:1
Kapitán "vlků" Marcelinho se v utkání neprosadil
Kapitán "vlků" Marcelinho se v utkání neprosadil | Foto: Reuters

Rostock - Fotbalisté Wolfsburgu zvítězili v páteční předehrávce 26. kola německé Bundesligy na hřišti Rostocku 1:0. Cenné tři body zajistil hostům brankou v nastaveném čase střídající Jacek Krzynowek.

K výhře přispěl svým výkonem i český obránce Jan Šimůnek, který odehrál stejně jako ex-teplický kanonýr Edin Džeko celý zápas.

Přestože byli svěřenci Felixe Magatha po celý zápas aktivnější, utkání samotné moc brankových příležitostí nenabídlo. Po půl hodině hry se do první vážné šance dostal Gentner, ale jeho přesnou hlavičku z malého vápna zlikvidoval reflexivním zákrokem brankář Wächter.

Podobně si domácí gólman vedl i o pár minut později proti pokusu Santany.

Rostock ohrozil soupeřovu branku krátce před přestávkou, ale střelu Bülowa brankář Benaglio chytil.

Ani druhý poločas herní atraktivitu nikterak nezdvihl. Jan Šimůnek dokonce v jeho průběhu inkasoval od střídajícího Mengy tvrdou ránu do žaludku, po které zůstal chvíli otřesen.

Domácí mohli udeřit dvanáct minut před koncem, kdy se dlouhý aut dostal až ke Kernovi. Jeho mířenou hlavičku však s vypětím všech sil vyrazil opět Benaglio.

Rozhodnutí tak nakonec přišlo v nastaveném čase. Rychlou akci a následnou přihrávku z levé strany přetavil ve vítězný gól střídající Jacek Krzynowek.

Wolfsburg se po páteční výhře posunul se ziskem 40 bodů na sedmé místo. Rostock zůstává čtrnáctý.