Češi pod Bílkem nepřesvědčili. Prohráli po penaltách

15. 11. 2009 18:38
Češi se utkají s Ázerbájdžánem
Podr trenérem Michalem Bílekm začala reprezentace neúspěšně.
Podr trenérem Michalem Bílekm začala reprezentace neúspěšně. | Foto: Tomáš Adamec

Al-Ajn - Omlazená česká reprezentace při premiéře kouče Michala Bílka na turnaji Al-Ajnu prohrála s domácími Spojenými arabskými emiráty po penaltové rozstřelu, když po devadesáti minutách skončil zápas 0:0.

Český tým s řadou nováčků příliš nepřesvědčil. Šance zejména z konce první půle neproměnil a ve druhé půli byl zcela neškodný.

O umístění na turnaji se Češi utkají s Ázerbájdžánem, který prohrál s Irákem 0:1.

Zápas jsme sledovali on-line

Trenér Bílek sice oznámil sestavu nezvykle už den před zápasem, jenže ještě před výkopem v ní musel udělat změnu.

Zraněného pravého obránce Kušníra nahradil David Limberský.

Čeští reprezentanti, kteří nastoupili s útočnou trojicí Fillo, Necid, Hloušek, měli na začátku utkání o něco více ze hry.

A brzy mohli jít do vedení, když Matějovskékého centr tečoval hlavou David Rozehnal. Gólman Násir ale vyrazil.

Domácí tým s řadou hráčů z úspěšné dvacítky české hráče nepříjemně napadal a nedovolil mu kombinační hru. Do nově složené reprezentace se začaly vkrádat nepřesnosti, které ji provázely během celého zápasu.

Navíc po necelé půlhodině hry si vypracovali svěřenci slovinského kouče Srečka Katance velkou šanci.

Mario Lička nezabránil na hranici šestnáctky centru, Hubník odhlavičkoval míč nešťastně k Chamisovi, k němuž už se nestačil přemístit Limberský a Drobný musel vytasit výborný zákrok, aby uhájil čisté konto.

Závěr první půle patřil Bílkovu týmu, jenže šance se nepodařilo přetavit ve vedení.

Hloušek dvakrát selhal

Nejprve si po Necidově přiťuknutí do velké příležitosti naběhl z levé strany Hloušek, ale místo střely volil trochu alibistickou a nepřesnou přihrávku.

Krátce nato Matějovský načechral míč do pravé strany, kam si pěkně naběhl Limberský a pasem „pod sebe" našel před malým vápnem Hlouška.  Jenže slávistický forvard slabší pravačkou brankáře moc neohrozil.

Minutu před přestávkou pak Fillo naběhl na přímý kop a jeho razantní halvičku odvrátil gólman s vypětím všech sil na roh. Po něm se dostal do střelecké pozice Hubník, ale ani on neuspěl.

I po přestávce se čeští hráči potýkali s nepřesnými přihrávkami a houževnatý soupeř jim znepříjemňoval život.

Kouč Bílek na to reagoval výměnou útočníků, když do hry poslal Blažka a Papadopulose. Záhy špatně došlápl stoper Roman Hubník, jehož vystřídal Jan Šimůnek.

Hra se však dál odvíjela spíše ve středu pole a zejména z české strany zoufale chyběly fotbalové momenty. Navíc hosté často faulovali, a o vyloučení si koledoval po tvrdých zákrocích Limberský.

Ve druhé půli byli Češi neškodní

Češi se dlouho vůbec nedostali k zakončení, což přerušil až další střídající forvard Lukáš Magera pět minut před koncem, který v záklonu po standardce pálil nad.

V normální hrací době gól nepadl, a tak musely rozhodnout pokutové kopy.

Kapitán týmu Rozehnal vůbec netrefil bránu a podobně s penaltou naložil i Abdalláh. Necid trefil jen brankáře a domácí poslal v rozstřelu do vedení Džábir.

Jan Rajnoch poté s přehledem proměnil, stejně jako po něm Kamali.

Nemýlil se ani Magera, ani Rahmán. A když Daniel Pudil jen nastřelil gólmana, bylo rozhodnuto.

Fotbalový turnaj v Al-Ajnu:
Spojené arabské emiráty - Česká republika 0:0, 3:2 na penalty
Rozhodčí: Dalkam (Jordánsko) - Bahrúz, Sulejman (oba SAE). ŽK: Avaná - Rozehnal, Limberský, Blažek, Necid. Diváci: 5000. Penalty proměnili: Džabir, Kamali, Rahmán - Rajnoch, Magera. Penalty neproměnili: Abduláh - Rozehnal, Necid, Pudil.
SAE: Násir - Sálim (46. M. Faíz), Kamali, Kásim, Džabir - Vihajbí, Chádir (46. Rahmán), Mubarak, Chamís (46. Abdaláh) - Chalíl (58. Machbút), Šihhí (84. Abbás). Trenér: Katanec.
ČR: Drobný - Limberský, Hubník (65. Šimůnek), Rozehnal, Pudil - Matějovský, Švec, Lička (79. Magera) - Fillo (62. Papadopulos, 83. Rajnoch), Necid, Hloušek (62. Blažek). Trenér: Bílek.

Irák - Ázerbájdžán 1:0 (0:0)