Černý chytal po dvou letech anglickou ligu. Prohrál

22. 10. 2007 22:54
Gólman Radek Černý nezabránil porážce Tottenhamu
Kouč Tottenhamu Martin Jol neví, co se to s týmem v poslední době děje
Kouč Tottenhamu Martin Jol neví, co se to s týmem v poslední době děje | Foto: Reuters

Newcastle - Český brankář Radek Černý po více než dvou letech nastoupil k zápasu anglické Premier League. Prohře Tottenhamu na půdě Newcastlu však v pondělí nezabránil.

Trenér londýnského klubu Martin Jol se rozhodl exslávistického gólmana postavit mezi tyče po tom, co se zranila jednička týmu a reprezentační opora Paul Robinson.

Radek Černý si tak letos připsal druhý start za Tottenham, naposledy nastoupil v 1. kole Poháru UEFA proti Famagustě (6:1). Naposledy odchytal ligové utkání ve své první sezoně v anglickém klubu, v květnu roku 2005.

Pondělní dohrávka desátého kola ale potvrdila, že se mužstvu nedaří. Nic na tom nezměnil ani český gólman, jenž domácím fotbalistům odolával téměř celý první poločas.

Až v 45. minutě se gólem do šatny prosadil Obafemi Martins. Nejlepší letošní střelec Newcastlu přidal svůj pátý gól po tom, co ho nádhernou přihrávkou našel ve vápně Sanchez Enrique.

Ale to nebylo vše, krátce po zahájení druhé půle se zblízka trefil Cacapa. Domácí vedli už 2:0 a Tottenhamu nepomohlo ani snížení Keanem. Radek Černý totiž lovil míč ze své sítě ještě jednou, když ho nechytatelným volejem překonal Milner.

Na posledních dvanáct minut se na trávník dostal i český reprezentační obránce David Rozenhal, jenž vystřídal Owena.

Tottenham po prohře i nadále pokračuje v černé sérii, v lize naposledy vyhrál v srpnu nad nováčkem z Derby County. Na tříbodový zisk čekají "Kohouti" už šest zápasů, kvůli čemuž je klub až na 18. pozici Premier League.

Výsledek:
Newcastle - Tottenham 3:1 (1:0) (45. Martins, 51. Cacapa, 73. Milner - 57. Keane)