Černého hrubka usnadnila postup Manchesteru United

roj
27. 1. 2008 19:30
Tottenham neudržel vedení na Old Trafford
Cristiano Ronaldo a Nani děkují fanouškům za bouřlivé uvítání v Lisabonu, kde Manchester právě díky Ronaldovi vyhrál 1:0 | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu se po úterním vyřazení Arsenalu v semifinále Ligového poháru museli v nedělním utkání FA Cupu sklonit před lídrem Premier League, Manchesterem United.

United vyhráli na Old Trafford 3:1 a postupují dál stejně jako po sobotních zápasech Arsenal, Liverpool a Chelsea.

Přitom hostující Spurs s Radkem Černým v brance začali lépe. Po čtyřiadvaceti minutách nacentroval Aaron Lennon podél Evry před branku Manchesteru, kde osamocený Robbie Keane z pěti metrů dal svůj stoprvní gól za "Kohouty".

Deset minut na to nejprve Černý vyrazil nebezpečný pokus Giggse. Vzápětí už ale dokázal srovnat Carlos Tevez. Stoper Dawson neodhlavičkoval centr, dotírající obránce odblokoval Giggs a Tevez přízemní střelou překonal Černého.

Utkání otočil Ronaldo

Po přestávce se po přihrávce Keana dostal do stoprocentní šance Jermain Jenas, jenže v samostatném úniku se neprosadil.

Trest ze strany domácích na sebe nenechal dlouho čekat. Cristiano Ronaldo ještě neuspěl, i když měl po akci O´Hary a Teveze na noze vedoucí gól. Jenže místo branky jen vystrašil Černého střelou do postranní sítě.

Pak ale Dawson minul hlavičku před vlastní brankou a musel si vypomoci rukou. Rozhodčí neváhal, stopera hostů vyloučil a nařídil pokutový kop.

Z něj poslal Ronaldo Černého na opačnou stranu a Manchester rázem vedl 2:1.

Pět minut před koncem zápasu mohl srovnat Dimitar Berbatov. Malbranque dostal bulharského fotbalistu do šance. Ten blokován Brownem vystřelil a míč se odrazil od tyče Van der Saarovy branky.

Tottenham definitivně potopila chyba brankáře Černého, jemuž pod tělem prošla Ronaldova střela, kterou ještě tečoval Gunter. Spurs čekají na výhru na Old Trafford od roku 1989.

"Hrálo se vynikající pohárové utkání. Až do konce bylo otevřené. Tottenham měl dobré šance, ale nevyužil je. Jsem šťastný, že jdeme dál, " řekl po utkání pro stanici Sky Sports manažer United Alex Ferguson.

"Měli jsme přidat druhý gól. To se nám nepovedlo a soupeř dokázal vyrovnat. I pak jsme měli šance, jenže do vedení šel soupeř," postěžoval si Gus Poyet, asistent trenéra Spurs.

City nestačili na Sheffield

Fotbalisté Manchesteru City nedoprovodí své městské rivaly mezi šestnáctku nejlepších týmu v FA Cupu.

Mužstvo z čela Premier League nestačilo na druholigový Sheffield United a prohrálo 1:2.

Při pondělním losování pátého kola bude v osudí jen šest celků z nejvyšší soutěže.