Čech si dal vlastní gól. Manchester United doma padl

12. 12. 2009 20:35
Cheslea - Everton 3:3, Man. United - A. Villa 0:1
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté londýnské Chelsea v anglické Premier League podruhé za sebou ztratili, když jen remizovali v domácím prostředí s Evertonem 3:3.

Tým Carla Ancelottiho však i přes toto zaváhání paradoxně zvýšil svůj náskok v čele tabulky, neboť největší pronásledovatel Blues - Manchester United podlehl v pozdějším duelu Aston Ville 0:1.

Utkání šestnáctého kola příliš nevyšlo ani Petru Čechovi. Ten si již ve dvanácté minutě smolně srazil do sítě pokus Luise Sahy, který se krátce před tím odrazil od tyče. Odpověď ligového lídra však na sebe nenechala dlouho čekat.

Již za dalších šest minut dala hostující obrana příliš prostoru Drogbovi, a ten nekompromisní ranou srovnal. A když pak do přestávky otočil vývoj střetnutí i Anelka, zdálo se, že Chelsea půjde do kabin s jednobrankovým vedením.

Jenže ve třetí minutě nastaveného času první půle se po dlouhém autu dostal k míči střídající Yakubu překonal českého brankáře podruhé. Nigerijský forvard byl přitom na hřišti sotva jednu minutu.

Favorit pokračoval v aktivní hře i ve druhém poločase a krátce před hodinou hry šel znovu do vedení. Domácí fanoušky rozjásal opět Didier Drogba, jenž usměrnil do sítě centr Terryho.

Čtěte dále: Juventus znovu zaváhal. Padl i v domácí lize s Bari

Jenže i v tuto chvíli londýnskému celku radost dlouho nevydržela. Přesně za další čtyři minuty totiž propadl míč po přímém kopu až k Sahovi, jenž šťastnou hlavičkou znovu zaskočil nevýrazného Čecha.

Chelsea pak svého soupeře znovu zmáčkla, ovšem jak Cole, tak i Ballack už čtvrtou branku nevyprodukovali.

Aston Villa vykradla Old Trafford

Velkým překvapením skončil i zápas na Old Trafford mezi místním Manchesterem United a nevyzpytatelnou Aston Villou, která vyhrála 1:0.

Konec utkání! Hráči Aston Villy se radostně objímají.
Konec utkání! Hráči Aston Villy se radostně objímají. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Hosté šli překvapilvě do vedení v jedenadvacáté minutě, kdy si na centr Younga naskočil Agbonlahor a nekompromisní hlavičkou překonal Kuczczaka.

Domácí pak po přestávce svého soupeře zmáčkli, ale v koncovce je doprovázela velká nepřesnost.

Nejblíže vyrovnání byl deset minut před koncem Vidič, ovšem jeho pokus vykopl z brankové čáry bdělý záložník Downing. V závěru mohl uspět i Berbatov, ovšem toho tentokrát vychytal spolehlivý gólman Friedel.

Čtětě dále: Jízda Bayernu pokračuje. Morávek pomohl k výhře Schalke

Birminghamský celek se tak po výhře posunul alespoň do neděle na třetí místo.

Nečekaně pak zaváhal i Tottenham. Hráči Spurs nevyužili možnost dotáhnout se na čelní příčky a naopak prohráli na vlastním hřišti se sestupem ohroženým Wolverhamptonem 0:1.